MENU
klinika
Përse është mbledhur sot?

‘Ringjallet’ Gjykata e Lartë/ Merr anëtarë borxh nga Apeli i Krimeve

Ja reagimi i tij!

Unaza e Re/ Reagon ashpër Meta, dënon dhunën ndaj banorëve

Nisur nga mbrëmja që lamë pas, banorët e Astirit, u vendosën në rrugë, në mbrojtje...

Ish-deputeti i PD

Klevis Balliu i përgjigjet akuzave: ja pse mungova te përleshja e Astirit

Klevis Balliu ka thënë se nuk do e harrojnë sakrificën e banorëve të “Astirit”. Ai...

Çfarë ndodhi sot?

Fotot/ Pamjet nga përleshja tek Unaza e Re

Duket se protestës 1 vjecare në Astir i erdhi fundi.  Prej mëngjesit të sotëm gjendja...

Reforma në drejtësi

Pas Kushtetueses, gati edhe Kryeprokurori i ri: KLP përgatit identikitin

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar sot me 11 vota pro metodologjinë orientuese për...

Lobimi rus

Dosja e “Basha”, Elisabeta Imeraj, “dush”prokurorëve: Pse mbyllët hetimin?

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj, u kërkon prokurorëve Ervin Karanxha dhe Gjergji Tako...

Midis tyre dhe oficerë policie

Përplasja në Astir/ Shtohet numri i banorëve të plagosur

Shembja e ndërtesave të para në Astir tashmë ka filluar. Kjo vetëm sa ka nxehur...

Unaza e Re

Përkrahësit e opozitës akuzojnë Bashën: I latë në baltë banorët e Astirit

Në kulmin e operacionit të IKMT-së për prishjen e disa banesave në Unazën e Re,...

Shtohet numri i personave të lënduar

Çaste dramatike/ Banorët hipin në një pallat 6-katësh

IKMT do të prishë 33 objekte në zonën e “Astirit” Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së...

'Rreziku' bllokon dy krahët

Nis prishja e banesave, izolohet Unaza e Re

Është bllokuar përkohësisht lëvizja në të dy krahët e Unazës së re nga Policia Rrugore...

Përplasje dhe dhunë

‘Astiri’/ Veliaj-banorëve: Nëse ke marrë paratë, ndalo sabotimin!

Pas afatit të vendosur nga IKMT për lirimin e banesave të tyre, kjo e fundit...

Nis prishja e banesave mes tensioneve

‘Paralizohet’ Unaza e Re/ IKMT: Do të shemben 33 objekte!

Pas afatit të vendosur nga IKMT për lirimin e banesave të tyre, kjo e fundit...