MENU
klinika
Sistemi shëndetësor

Rama: Dypunësimi i mjekëve në spitale publike e private merr fund

"Janë një pakicë e vogël"

Prangosja e 3 infermiereve, Rama: Qytetarët të mos ngurrojnë të denoncojnë

Kryeministri Edi Rama reagon pas katër arrestimeve të tjera te spitali “Shefqet Ndroqi” në Tiranë,...

Nga Enver Robelli

“Siptari”/ Racistët e Beogradit, BE dhe politikanët shqiptarë që heshtin

Ministri serb i punëve të Brendshme Aleksandar Vulin nuk është dënuar për përdorimin e gjuhës...

Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti publikon studimin

Një skenar si mund të përdoret vaksina e AstraZeneca

Shqipëria pret të marrë dozat e para të vaksinës Astra Zeneca nga programi Covax brenda...

Analiza

A është kurimi nga Covid më i keq se sëmundja?

Nga Casey B. Mulligan, The Hill Përhapja e COVID-19 në Shtetet e Bashkuara ka nxitur ndërmarrjen...

"Tërmete, përmbytje, pandemi"

Deutsche Welle tregon tmerrin që po kalojnë shqiptarët

Fatkeqësitë natyrore, para dhe gjatë pandemisë, përveç lodhjes mendore, i kanë përballur shqiptarët me një...

Shifrat e rritura të pandemisë

Rama sulmon lokalet për rregullat, Manastirliu kritika mjekëve

Gjoba më të larta ndaj qytetarëve që nuk mbajnë maskë dhe ndaj bizneseve që nuk...

‘Çfarë ka ndodhur më parë ka marrë fund’

Celibashi: Në 25 prill jam i gatshëm të përballoj çdo lloj presioni

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, i ftuar sot në emisionin “Real Story”, theksoi se zgjedhjet...

jemi shumë larg krijimit të...

Rakacolli: Që të krijohet imuniteti i tufës duhet të infektohet rreth 80% e popullsisë

Mira Rakacolli ka deklaruar se akoma jemi shumë larg krijimit të imunitetit të tufës. Rakacolli...

Qeveria shqiptare ka depozituar në Kuvend....

Pasaportat dhe letërnjoftimet nuk do të rinovohen për shtetasit mbi 75 vjeç

Qeveria shqiptare ka depozituar në Kuvend ndryshimin e kontratës koncesionare mes saj dhe kompanisë Aleat,...

Rusët na sulmojnë të dhënat në WhatsApp

Policia shqiptare: Situatë serioze, respektoni rigozorisht këto rregulla

Policia shqiptare tha se situata me disa mesazhe që janë paraqitur ditët e fundit nëpër...