MENU
Video

“Dashuria fillon nga shtëpia juaj”, fjalimi i Nënë Terezës kur merr çmimin Nobel

6 pikat ku do përqëndrohet

Opozita ndryshon planet për organizimin e protestës

Opozita ka ndryshuar planet për organizimin e protestës ditën e nesërme, ndryshe nga herët e...

Atentati tek Liqeni

Ekzekutoi 62 vjeçarin në sytë e djalit, vetëdorëzohet vrasësi i Baçinozit

Disa ditë pas vrasjes tragjike të 62-vjeçari Haxhi Buxhinoski, Islam Myftari është vetëdorëzuar në Drejtorinë...

Nga Përparim Gjeka

Platforma Anti-Tranzicion ne Shqipëri

Polarizimi i shoqerise ne Shqiperi eshte duke kapur nje nder kulmet me te larta ne...

Takon kryetaren e CDU-së gjermane

Basha në Asamblenë e PPE: Mirënjohje për mbështetjen

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po merr pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore...

Bashkëpunon edhe Amazon

E humbur prej 9 vitesh, Britania nis kërkimet për Bleona Matën

Britania do të nisë javën e ardhshme kërkimet për Bleona Matën, e zhdukur prej 9...

Detajet

Opozita në protestë, blindohet Parlamenti dhe Kryeministria

Pas 16-Shkurtit, opozita do të zhvillojë ditën e nesërme protestën e gjashtë. Pas tubimit të...

Deklarata e fortë

“Gati të sakrifikoj mandatin”/ Meta rrëmben vëmendjen e mediave të huaja

Gjatë vizitës së tij të fundit në qytetin e Pogradecit, presidenti i Republikës së Shqipërisë,...

Deklarata

Simpoziumi për bektashizmin/ Baba Mondi: Politika të bashkëpunojë

Në kryegjyshatën botërore Bektashjane në Tiranë, u mbajt simpoziumi ndërkombëtar me temë “Bektashizmi në Ballkan dhe...

Mohon akuzat e Policisë

Akuzohet për vrasjen e Jurgen Kurtit/ Arapi: S’kam lidhje

Dervis Arapi ka reaguar duke mohuar akuzat e Policisë, se ai ka vrarë Jurgen Kurtin ....

Konferenca

Ruçi: Anëtarësimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE, vlerë e shtuar

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, mori pjesë në Konferencën e XVI të Kryetarëve...

Kërkesa në Gjykatën e Tiranës

‘Gërdeci’ makthi i Mediut? Familjarët: Të hapen hetimet

Në Gjykatën e Tiranës, ka mbërritur kërkesa e dy prej familjarëve të Gërdecit, përkatësisht, Feruzan...