MENU
klinika
Pas vendimit të KQZ-së

Shkarkimi i Kajmakut/ Rama: Institucionet janë institucione

Situata brenda partisë

Pas shkrirjes së PS-së, Rama mbledh drejtuesit e rajonit të veriut

Një ditë pas shkrirjes së strukturës së PS në Shkodër, kryeministri Edi Rama ka mbledhur...

Hiqet apo jo mandati i tij?

Fshehu arrestimin/ KQZ vendos sot për kryebashkiakun Agim Kajmakun

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve diskuton sot për heqjen ose jo të mandatit të kryebashkiakut të...

Medias- Veproni me profesionalizëm

Kërcënimet e gazetarëve/ Borchard: Nuk i kemi harruar

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Berndt Borchard gjatë fjalës së tij në tryezën e “Forumit...

Thirrja e fortë e ambasadorit Soreca

Fund ndikimit të politikës në media! Së shpejti draft për dezinformimin

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, deklaroi se duhet t’i jepet fund ndikimit të...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

Moti do të jetë me diell në zonën perëndimore dhe vranësira deri të dendura me...

"Washington Post" i kushton artikull

Një shqiptare kandidon për postin e prokurores në SHBA

Gazeta prestigjioze amerikane, “The Washington Post”, i ka kushtuar një artikull të veçantë shqiptares së...

Urdhri i Arta Markut

Prokurorët të njoftojnë zyrën e pastrimit të parave për çdo vendimmarrje

Një urdhër i nxjerrë nga kryeprokurorja Arta Marku detyron të gjithë prokurorët e rretheve dhe...

"Shqipëria do të ketë gjithnjë pak frymë italiane"

Aeroporti i Vlorës/ Rama: Tenderi hapet javët e ardhshme

Pas takimit me kryeministrin italian Giuseppe Conte, kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama mori pjesë...

Një lajm i mirë për shoferët

Patentat shqiptare do të njihen edhe në këtë shtet të Europës

Patentat shqiptare do të njihen në Bullgari. Tashmë të gjithë shoferët shqiptarë që jetojnë apo...

"Ka sinjale për zgjedhje të parakohshme"

Integrimi dhe ndikimi rus/ Nazarko: Ndalja e protestave në interes të vendit!

Analisti Mentor Nazarko tha në rubrikën “Opinion”, në News24, se qëndrimi i opozitës për të...

"Do të rikthejmë shpresën!"

“Qeveria ka lënë në baltë një rini”/ Basha: Ne kemi nisur një betejë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në fjalën e tij përpara shumë të rinjve, deklaroi...