MENU
Akuzat ndaj Greqisë

Masakra e Filatit, Idrizi: Ky është shekulli i shqiptarëve

Njoftimi

Gjykata e Lartë hap vakancat për ILD, afati i aplikimit

Gjykata e Lartë njofton hapjen e vakancave për ILD. Përmes një njoftimi zyrtar, Gjykata e...

Detajet

Ndryshon ligji/ Në vetting vetëm 300 drejtues të Policisë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj propozoi disa ndryshime thelbësore në ligjin e miratuar më parë,...

Emri

Eksploziv në Vasil Shanto, arrestohet autori

Policia ka arrestuar pak çaste më parë personin e dyshuar për ngjarjen në “Vasil Shanto”....

Kërkesa e LSI-së

Bllokimi i buxhetit në bashkinë Skrapar, MFE: Fajin e ka kryetari

Pas kërkesës për interpelancë nga LSI për buxhetin e bashkisë Skrapar ndaj ministres së Financave...

Emrat

Vakancat, 4 kandidatë të LSI-së dorëzojnë vetëdeklarimet në KQZ

Pas dorëzimit të mandateve nga opozita e bashkuar, kandidatët që pasojnë në listat e deputetëve...

Konsultimet e partisë

Balla: PS krah SHBA dhe BE, djegia e mandateve dëmton integrimin

Në kuadër të konsultimeve të vazhdueshme me strukturat e partisë, por edhe me qytetarët, Partia...

U kërkon falje

Përdorimi i gazit lotsjellës, Veliu letër bizneseve afër Kuvendit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, u ka dërguar një letër bizneseve...

Njoftimi

Djegia mandateve, ambasadorja gjermane ‘zbarkon’ në KQZ

Pas djegies së mandateve nga opozita dhe debatit për zëvendësimin e tyre, ndërkombëtarët janë vënë...

Opinion

Policë e zëra që nuk janë të Lleshajt, por të Shqipërisë

Policët nuk janë të Lleshajt, por të Shqipërisë. Lleshaj identifikohet pa dyshim me policët që...

Deklarata

Majko tregon zgjidhjen: Ramën dhe Bashën i pajton vetëm…

Ministri i shtetit për Diasporën Pandeli Majko ka shpejtuar të japë detaje për atë se...

Çfarë u tha?

“Vetë pi ujë”/ Rama batuta me Majkon në Samitin e Diasporës

Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij në Samitin e Diasporës Shqiptare nuk ka kursyer as...