MENU
klinika
I përgjigjet PD-së: Fake News i qëllimshëm

“Çarje e rënia e tavani në QS”, Bashkia e Tiranës tregon të vërtetën

Shefi i NATO-s zbardh takimin me Metën

“Shqipëria do marrë rol të rëndësishëm në sigurinë botërore”

Sekretari i Përgjithshëm i NATO, Jens Stoltenberg, e cilësoi Shqipërinë avokate të fortë për anëtarësimin...

Klosi ngulmon tek nisma: Deri në 2020 s'do ketë qese plastike

OKB jep alarmin për klimën: Preket Shqipëria!

Kombet e Bashkuara japin alarmin për ndryshimet klimatike në glob, duke theksuar se 5 vitet...

Të zhgënjyer nga negociatat

Soreca: SHBA dhe BE janë këtu çdo ditë për t’u ndihmuar

Ambasadori i BE-së në vendin tonë Luigi Soreca gjatë fjalës së tij tha se SHBA...

Çfarë e parandalon hyrjen në BE?

Shtyrja e negociatave/ Analisti Serwer: Francës dhe Holandës t’i vijë turp!

Analisti Daniel Serwer u shpreh gjatë konferencës ‘Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Ballkanin Perëndimor’...

"Rusia e Kina duan kaos në Ballkan"

“Disa gjëra nuk janë për shitje” SHBA: Vendi i Shqipërisë në BE

“Shqipëria ia ka bërë të qartë Kinës, se disa gjëra nuk janë për shitje, ka...

Nga Financial Times

Zgjerimi i BE-së/ Propozimet e Macron për të hequr veton

Gazeta ndërkombëtare, Financial times,  ka publikuar një artikull në lidhje me moshapjen e negociatave për...

Konferenca për Ballkanin

BE s’e ka mbajtur fjalën/ Rama: Perëndimi rruga jonë e vetme

Kryeministri Edi Rama deklaroi në konferencën e sotme për Ballkanin se BE-ja nuk e ka...

Banorët e Astirit paralajmërojnë…

‘Bllokuan rrugën’, lirohen 3 protestuesit e Unazës së Re

Lirohen 3 protestuesit e Unazës së Re, që ishin arrestuar 18 ditë më parë. Ilir...

Kërkohet lirimi i të arrestuarve

Para Apelit, banorët e Astirit të lidhur me zinxhirë

Të lidhur me zinxhirë dhe me izolant në gojë, banorët e Astirit janë mbledhur sot...

“Të guxosh për një të ardhme më të mirë”

Linda Rama, pjesë e forumit më të fuqishëm në botë

Linda Rama do të jetë sot një nga folëset kryesore të Forumit Ekonomik të Grave...

140 faqe... deri në limitin e kohës

39 ditë priteje/ Gjykata zbardh vendimin për dënimin e Tahirit

Gjykata e Shkallës së Parë për Krime të Rënda ka shfrytëzuar të gjithë afatin ligjor,...