MENU
Nxirret nga rrënojat 30-vjeçari i fundit

Genova/ Shkon në 42 numri i viktimave

9 milionë euro në tre vjet

Rihapet tenderi për uniformat e policëve

Ministria e Brendshme më 13 gusht ka bërë publik tenderin ku kërkon të plotësojë me...

Përplasja më SHBA-në

Erdogan: Ose do bëhemi, ose vdesim!

Erdogan sulmon Trumpin: Nuk përkulemi para atyre që ndërtojnë mirëqenien e tyre duke shfrytëzuar botën!...

Shuhet në moshën 80-vjeçare

Ndërron jetë Kofi Annan, ish-sekretari i përgjithshëm i OKB-së

Ish sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Kofi Annan ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare, dhe...

Homazhe për viktimat në Itali

Arkivolët e shqiptarëve mbulohen me flamurin kuq e zi

Italia po zhvillon homazhet shtetërore për 18 nga 41 viktimat nga shembja e urës ‘Morandi’....

Policia me plan masash

Të dielën nis pelegrinazhi në malin e Tomorit

Të dielën e 19 gushtit nis pelegrinazhi në malin e Tomorit që do të zgjasë...

Aksioni i AKU

27 ton mish brazilian me salmonelë në Shqipëri

27 ton mish janë bllokuar sot gjatë një aksioni të AKU, pasi ka rezultuar me...

Meta nuk dekreton ligjin

Emrat/ Prokurorët dhe gjyqtarët që s’do punojnë as avokatë

Përpos kthimit të ligjit për ndërtimin e teatrit të ri dhe nismës për tatimin e...

Mediat italiane

‘Pse verën tjetër të gjithë italianët do të vinë në Shqipëri’

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me miqtë e tij në rrjetet sociale një artikull të...

Parashikimi i motit

Plane për plazh? Kujdes nga shiu

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të qëndrueshme të cilat...

Nxirret nga rrënojat familja e pajetë

‘Morandi’, rritet bilanci, shkon në 41 numri i viktimave

Rritet bilanci i viktimave të tragjedisë në Genova. Mediat italiane raportojnë sot se është nxjerrë...

"Kujdes nga efekti domino"

Ivanov kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i ka kundërshtuar idetë për ndryshim të kufijve dhe shkëmbim...