MENU
Ja emrat...

Meta dekreton ndryshimet në diplomaci, 6 largohen dhe 7 ambasadorë të tjerë emërohen

Marrëveshja

Qeveria shqiptare merr vendimin për njohjen e patentave greke

Qeveria shqiptare në mbledhjen e radhës ka marrë vendimin për njohjen e patentave greke, vendim...

Reagimi i Artan Brocit

Reagon Artan Broci pas shkarkimit nga detyra si gjyqtar

Ka reaguar Artan Broci, pas shkarkimit nga detyra e anëtarit të Gjykatës së Lartë. Përmes...

Saga e ambasadorëve amerikanë

Kur PD përplaset me A(mbasadorët)merikën…

Fundi i këtij muaji merr me vete edhe ambasadorin amerikan Donald Lu, të cilit i...

Gjykata e Lartë

Konfirmohet në detyrë gjyqtari i Gjykatës së Lartë Medi Bici

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë Medi Bici është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur...

Raporti i DASH

Ahmetaj: Reforma në drejtësi, zgjidhje për investimet e huaja

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, ka komentuar raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit...

Debati për Teatrin e ri

“Vendimi për Teatrin ishte zhgënjim”, Meta ‘zbutet’ me Veliajt: S’kam koment!

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ishte i pranishëm në Festën e Shën Marenës...

Ish-ministër i Mbrojtjes

Ndërron jetë Luan Hajdaraga

Luan Hajdaraga, ish-ministër i Mbrojtjes dhe ish-deputet e nënkryetar i Partisë Socialiste për shumë vite,...

25 persona të humbur

Zjarret në Athinë/ Arrin në 91 numri i të vdekurve

Numri i viktimave nga zjarret në Atikë arriti në 91, ndërsa ai i të zhdukurve...

Rrezikon të humbasë!

Gjirokastra, qyteti i një mijë shkallëve, që po ‘vdes’ dita-ditës!

Nga Migena Dani Gjirokastra është një qytet në Shqipërinë jugore, që është përfshirë në Listën...

Rrëzimi i Aleksandër Rankoviqit

Paralelet historike: Për Adem Demaçin, Titon dhe Isa Mustafën

Nga Enver Robelli Në varrimin e Josip Broz Titos kanë marrë pjesë 4 Mbretër, 5...

Sheshi dhe prespektiva

I bukuri Përmet me rrugë të ngushta

Nga Eugent Kllapi Bukuria nuk e ka emrin vetëm Instagram, ajo e ka edhe Përmet....