MENU
klinika
Deklarata

Mori mandatin, Ylli Shehu i LSI-së: Do jem opozitë me qeverinë

Detajet

Tirana në shtetrrethim/ PD denoncon: Policia u kërkon qytetarëve…

Për vetëm një orë nis protesta e paralajmëruar e opozitës, e cila do të zhvillohet...

Detajet

Protestuesit nga rrethet nisen drejt Tiranës

Opozita e bashkuar ka thirrur sot në orën 10 protestën e radhës para Kuvendit të...

Pasqyrimi i plotë

Përfundon protesta e opozitës/ Çfarë paralajmëron Basha për 16 mars?

Ora 13:20-Basha mbyll protestën: Sot kemi çuar në shtëpi Parlamentin e krimit Duke mbyllur protestën...

Asambleja e PS

Rama konfirmon Veliajn: Nuk kam emër tjetër për Tiranën

Kryeministri Edi Rama, mblodhi sot Asamblenë e Partisë Socialiste. Mbledhja është zhvilluar gjatë pasdites në...

Reagimi

Berisha tha se e kishin marrë peng/ Dritan Leli thyen heshtjen

Kryetari i Bashkisë Vlorë, Dritan Leli ka komentuar zërat në lidhje me denoncimin e publikuar...

Deklarata

Balla: Dialogojmë, por për çështje të rëndësishme

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla deklaroi se mazhoranca mbetet e gatshme për...

Projektligji

Cigaret nuk do shiten më në supermarkete e dyqane

Cigaret nuk do të shiten më në markete apo dyqanet e lagjeve, por vetëm në...

Situata politike

Djegia e mandateve/ Meta: Jemi në krizë

Presidenti Ilir Meta deklaroi se kriza politike dhe institucionale duhet të zgjidhet nëpërmjet dialogut mes...

Apeli

Ambasada e SHBA: Shmangni protestën, nuk dimë sa zgjat

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar për protestën e opozitës së bashkuar, e cila është...

Nesër protesta

Policia kordon me skela për të mbrojtur Kuvendin

Protestat e njëpasnjëshme të opozitës e kanë detyruar Policinë e Shtetit që të vendosë në...

Kushtet

Vendet vakante në Gjykatën Kushtetuese/ Meta fton gjyqtarët

Presidenti Ilir Meta dekretoi sot hapjen e proceduarave të aplikimit për vendet vakante për gjyqtar...