MENU
klinika
“Kujtojnë se pasuria do t’i mbrojë nga zonja Vdekje”

Artan Fuga: Të korruptuarit me tendera të izolohen nga shoqëria!

Kompromis apo raund i ri i grindjeve?

Analiza e DW: Çfarë mund të pritet nga dialogu në Bruksel

Dialogu mes Serbisë dhe Kosovës vazhdon këtë javë në Bruksel. Por autoritetet në Prishtinë dhe...

A është e gatshme Shqipëria, në rast lufte?

Nazarko: Traktati për mbrojtje, mbetet një ide e Presidentes Osmani

Analisti politik Mentor Nazarko,  ka thënë se traktati për mbrojtjen e Kosovës mbetet një ide...

Takim për uljen e tensioneve

Analiza: BE-ja hedh përgjegjësinë te Kosova dhe Serbia

Pas më shumë se një viti, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë,...

Nga Ylli Pata

Metamorfoza e yshtjes së dhunës nga Berisha-Meta

Komentet që po bëhen këto ditë pas një postimi të një aktiviste politike të foltores,...

Nga Roland Qafoku

Në pritje të shtatorit të ankthit

Shtatori pritet të jetë një muaj i nxehtë për politikën shqiptare. Nga vendimi i gjykatës...

Shamitë në shkollat e Kosovës

Gjekmarkaj: Një atentat për shqiptarët e dhuratë për Serbinë

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj ka bërë një analizë të gjatë të projektligjit më...

Preç Zogaj

Shembulli që na vjen sërish nga SHBA

Hetimi i ish-Presidentit Donald Trump, ngjarja botërore e vitit pas luftës në Ukrainë, na tregon...

Partnerët mashtrojnë njëri-tjetrin për të ardhurat

Fenomeni i tradhtisë financiare çon drejt ndarjes çiftet

Në të mirë dhe në të keq, derisa paraja të na ndajë! Duket si utopike,...

Nga Mero Baze

Opozita që pret të “vdesë” Berisha, ose Meta…

Mendoni një vajzë apo djalë, që ka mbaruar studimet dhe vendos të merret me politikë...

Nga Ylli Pata

Lustracioni “çek” i Berishës kundër prokurorëve të Gërdecit!

Sali Berisha ka shprehur sot hapur kundërshtimin e tij ndaj kërkesës së Autoritetit të Dosjeve,...

Nga Agron Gjekmarkaj

Mynxyrat e shtatorit po afrohen!

Ky Gusht nuk është i zakonshem. Marazet shkojnë e vinë si retë. Qetesi para stuhisë....