MENU
klinika
Lorenc Vangjeli

Afganët, kush merr, herët a vonë edhe duhet të japë!

Shaban Murati: Jemi para një zhvillimi të rrezikshëm dhe me pasoja...

Pse po shpenzon Serbia 150 milionë euro mes askundit?

Bazë e re ajrore serbo-ruse në Trebinje të Bosnjës: Serbia po nxiton të krijojë edhe...

Ylli Pata

Ç’do të thotë kur ‘RD’ flet për distancimin nga Berisha…

Qendrimi i një gazetari pranë Berishës një ditë më parë, se ish-kryeministri kësaj radhe nuk...

Skënder Minxhozi

Basha përzuri rivalët, mbajti Doktorin

Nëse do të përmblidhnim në një frazë të vetme esencën e ndryshimeve në kupolën e...

Nga Alfred Peza

Të gjithë kanë ardhur e ikur, përveç Sali Berishës e Ilir Metës

Nga Alfred Peza Luan Rama ishte student i gjuhë letërsisë në Universitetin e Shkodrës, këtu...

Fatbardh Kadilli: Për Bushatin dhe të tjerë

PD nuk e ka përfunduar ciklin

Mjaftoi dorëheqja e Markut për të rikthyer edhe një herë debatin për PD, për problematikën...

Nga Ben Andoni

Është e thjeshtë, krijoni një alternativë të së Djathtës?!

Nga Ben Andoni Me gjasa, Mark Marku kurrë nuk ka njohur kaq ‘miq’ sa në...

Skënder Minxhozi

Ikja e Mark Markut nga opozita me dyer të mbyllura

Skënder Minxhozi Dorëheqja publike e Mark Markut nga mandati i deputetit ka krijuar në orët...

Andi Bushati/ “PD e ka përmbyllur misionin e saj”

Aty ku Mark Marku ka të drejtë dhe ajo që nuk mundet ta thotë

Mark Marku i është shtuar sot përfundimisht listës së gjatë të atyre që e përshkruajnë...

Nga Fatbardh Kadilli

Pesë sfida që rikthejnë opozitën

Në Manifestin për Ringritjen e PD kam identifikuar thjeshtë, qartë dhe konkretisht sfidat që rikthejnë...

Alfred Peza

Qeveria e re dhe opozita e vjetër

Ironia e do që këto ditë kur po krijohet qeveria e re Nr. 3 e...