MENU
klinika
Ardhja e vaksinave

Lubonja: Stili i Edi Ramës, gënje e mashtro se ky popull kështu e do

Nga Andi Bushati

Ku ka të drejtë dhe ku dredhon Rama në sulmin ndaj BE-së

Edi Rama ka të drejtë në vizatimin që i bën BE-së si bashkim egoist, cinik...

Nga Skënder Minxhozi

Nota franceze dhe mllefi shqiptar me vaksinat

Një reagim ishte i pritshëm, pasi “tenxherja me presion” ka kohë që zien e shfryn....

Nga Alfred Peza

Ku ndryshon 14 shkurti i Kosovës, me 25 prillin e Shqipërisë!

Dy shtetet shqiptare në Ballkan, si kurrë më parë janë në të njëjtën kohë, në...

Nga Andi Bushati

“Duam edhe presidencën”, ç’lojë po luan binomi “Vjosa-Albin”?

“Këtij binomi që keni para jush i përket e ardhmja”, i tha gazetarëve Albin Kurti,...

Nga Roland Qafoku

Vendi i Donald Trump në 245 vitet e presidencës së SHBA

Nga Roland Qafoku Bashkëpunëtorët e ngushtë të presidentit Donald Trump tregojnë se libri i tij...

Nga Spartak Ngjela

11 aktet antihistorikë të Trump kundër zhvillimit e demokracisë perëndimore…

Njëmbëdhjetë aktet antihistorikë të Donald Trump-it kundër zhvillimit dhe demokracisë perëndimore. Lëvizja antiperëndimore Trump, kundër...

Nga Alfred Peza

Fundi i ndikimit të modelit Trump tek liderët politikë shqiptarë

Modeli i Presidentit në ikje të SHBA Donald Trump, i ushqeu shumë politikanëve të botës...

Nga Preç Zogaj

Votat e politikës së jashtme! Rama i preferuari i Erdogan mes liderëve shqiptare…

Atë e bëri të jashtëzakonshme ceremonia e pritjes me shumë elemente dhe simbole të Perandorisë...

Nga Skënder Minxhozi

Një president shkatërrimtar dhe kaosi që la pas

Nga Skënder Minxhozi Diçka më shumë se gjysëm shekulli më parë Amerika dërgoi njeriun e...

Shpëtim Nazarko

Përse shkoi Rama në Turqi e tani, në Greqi?

Megjithëse vizita e Ramës në Turqi, u sfumua nga ngjarjet e ngatërruara në Amerikë, për...

Nga Sokol Balla

Amerika nuk ka vdekur. Ajo sapo u ringjall!

Washingtoni u gdhi me diell sot. Prej tre ditësh këtu, kjo ishte dita e parë...