MENU
klinika
BATON HAXHIU

Vallëzimi i “fundit” i Edi Ramës

Përse e goditi SHBA?

Analisti Nazarko: Ja pse largimi i Berishës e forcon Partinë Demokratike

Analisti Mentor Nazarko u shpreh në “Log” se vendimi i SHBA-së për të shpallur tani...

Nga Mero Baze

Berisha ndihmoi Lulzim Bashën të shpëtojë nga presioni i SHBA

Sali Berisha në fakt po përpiqet të shpëtojë Lulzim Bashën, dhe jo e kundërta. Në...

Nga Carlo Bollino

E megjithatë, me 10 shtator, Sali Berisha duhet të jetë në Kuvend

Tashmë u bënë 27 vite që përplasem politikisht me Sali Berishën. E përsëris prej shumë...

Të heshtur përballë propagandës ruse

Rusia me fushatë agresive kundër Kosovës

Lufta diplomatike ruse kundër Kosovës do të bëhet më e fuqishme pas përfundimit të moratoriumit...

Nga Alfred Peza

Më 10 shtator është në provë Basha, jo Berisha!

E vetmja gjë që i identifikon sot palët politike në Shqipëri, është qasja që kanë...

SI: Lëvizja e Berishës

‘Guri’ i vetëm që po luhet në PD

Dalja e fundit e Sali Berishës për të mbyllur njëherë e mirë debatin se çështja...

Nga Baton Haxhiu

Vallëzimi i “fundit” i Edi Ramës

Sali Berisha dhe Ilir Meta, sot, janë aleatët më të mirë politikë të Edi Ramës....

Nga Ben Andoni

Si Covid-19 ia zbuloi edhe Shqipërisë anti-intelektualizmin?!

Anti-intelektualizmi ose ashtu siç njihet në thelb: hedhja poshtë e së vërtetës, argumentit, faktit të...

ARTUR ZHEJI

Mali i Zi, Edi Rama Gri dhe Albini i Kuq

ARTUR ZHEJI Open Ballkan” u gjunjë zua në Mal të Zi. Sulmi serb aty, me...

Nga Aranit Muraçi: Pas një mirëkuptimi të fundit PS-PD

Anët e mira të komunizmit dhe e drejta e Sali Berishës

Inxhinierja e mirënjohur Luljeta Bozo, deputetja më e vjetër e Kuvendit të Shqipërisë e cila...