MENU
klinika
Nga Mark Marku

Lidhja socialiste e fshatit tonë dhe Veton Surroi. Pse vendimi i Qarkut të Kukësit…

Nga Preç Zogaj

“Haga” pa lidhje e Tiranës me Hagën e Holandës

Gjatë tureve që zhvillonte si intelektual i pavarur nëpër Shqipëri para se të hynte në politikë,...

Nga Belind Këlliçi

Atij që thotë ‘Nuk keni parë gjë akoma’, i themi se kemi parë boll!

Këto ditë vjeshte Tirana gumëzhin nga lajmi se kryeministri Rama i kishte dërguar një mesazh...

“Evropa duhet të veprojë për të ndryshuar Shqipërinë!”

Lubonja: Ndërtesa e demokracisë po shembet, 25 prilli do të jetë…

Analisti Fatos Lubonja komentoi në rubrikën “Opinion”, në News24, thirrjen e ambasadores së SHBA, Yuri...

Nga Skënder Minxhozi

Vdekjet Covid nuk janë kaseta e Bellanicës

Nga Skënder Minxhozi Me vdekjet e Covid 19 ka një lojë politike të pisët, në...

Shpëtim Nazarko

Kakërdhitë e Zagorisë, bariu i Skraparit dhe elita e gomerëve të Shqipërisë

Shiko, po më thoshte një miku im i vjetër. Në Zagori, deri para pak vitesh,...

Nga Muharrem Salihu

Deklarata kombëtare për pasivizimin në Luginë, hapi i parë. Tani duhen hapa te tjerë

Nga Muharrem Salihu, Drejtues i AFEDS Si aktivist kombëtar,  ndonëse aktiviteti im kryesor ekonomik është...

Nga Mustafa Nano

Ajo që s’ka kuptuar Lulzim Basha e të vetët

Nga Mustafa Nano Kreu i PD-së, Lulzim Basha thotë, me ton zemërak, se numri i...

Nga Alfred Peza 

Lulzim Basha, i paaftë që ta imitojë në opozitë Sali Berishën e 1997

Nga Alfred Peza  Publikimi i fotove të të vdekurve nga pandemia në morgun e Tiranë,...

ANALIZA

Sa po u kushton grave Covid-19?

Megjithëse infeksionet dhe vdekjet me covid- 19 po rriten në shumë pjesë të botës, njoftimet...

Nga Enver Robelli

Në botën e Donald Trump

Donald T. thotë: votat që kam marrë unë janë «legale», votat që ka marrë Joe...

NGA FATOS LUBONJA

Lubonja: Mbi partitë e reja opozitare, ku ndryshon Vetëvendosja me Topallin dhe Patozin

FATOS LUBONJA Edmund Burke, një nga politikanët më të njohur në historinë e Britanisë së...