MENU
klinika
Pas arrestimit të Fatos Tushes

Frrok Çupi paralajmëron arrestimet e bujshme në Tiranë: Meta i pari nga peshqit e mëdhenj…

Lorenc Vangjeli

E ka radhën frika e mëkatarëve

Lorenc Vangjeli Vetëm naivët nuk e kuptojnë dhe vetëm të verbërit nuk shohin se Shqipëria...

Nga Skënder Minxhozi

Fatos Tushe dhe një hedhje nga kati i dhjetë pa parashutë

Nga Skënder Minxhozi Fatos Tushe nuk është Sali Berisha. Kryetari i deritanishëm i bashkisë Lushnje...

Spartak Ngjela

Tani po arrestojnë majtas, por kur të fillojnë djathtas do ketë VIP-a!

Spartak Ngjela, në një lidhje direkte në Top News, foli për valen e arrestimeve në...

Nga Andi Bushati

Gjykata Kushtetuese në sfondin e një drejtësie të tredhur

Ndërkohë që vendimi i Gjykatës Kushtetuese për fatin e shkatërrimit të Teatrit Kombëtar, po shoqërohet...

Marrëdhëniet mes shteteve

Mustafa Nano: Turqit duhet ta dinë, Shqipëria nuk është Turqi

Mustafa Nano thotë për MCN se jo vetëm Rama, por edhe qeveritë e tjera e...

Analiza-platformë e Gjekmarkajt

PD duhet të rithemelohet e rindërtohet me njerëz të pashantazhueshëm

Ndërkohë që kalimi i ditëve i rikthen ngjarjet drejt monotonisë së përvitshme, opozita gjendet në...

A do ketë një marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit

Janusz Bugajski: Pse siguria e Ballkanit varet nga rezultati i negociatave mes tyre

Nga Janusz Bugajski Negociatat midis Serbisë dhe Kosovës, të cilat rifilluan në Bruksel më 15...

“Edhe viktima edhe dhunuesit thërriten fituam”

Profesor Fuga komenton vendimin e Kushtetueses: Për të qarë e për të qeshur!

Akademiku dhe Profesori Artan Fuga ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese për Teatrin Kombëtar. Në...

Bujar Nishani

A dëshiron vërtet t’i sjellë demokratët në pushtet, Lulzim Basha?

A dëshiron vërtet L. Basha ti sjellë demokratët në pushtet?!! Kjo nuk është një dilemë...

A është jolegjitim parlamenti i ardhshëm?

Mustafa Nano: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese nuk vlen për atë që ka ikur

Analisti Mustafa Nano i pyetur në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për shfuqizimin e...