MENU
klinika
Nga Enver Robelli

Në botën e Donald Trump

NGA FATOS LUBONJA

Lubonja: Mbi partitë e reja opozitare, ku ndryshon Vetëvendosja me Topallin dhe Patozin

FATOS LUBONJA Edmund Burke, një nga politikanët më të njohur në historinë e Britanisë së...

NGA AGRON GJEKMARKAJ

“Gjynahet” e Ilir Metës dhe hakmarrja ndaj tij!

Atë që nuk e merr me të mirë Edi Rama, përpiqet ta marrë me forcë....

Nga Andi Bushati

“Liria ka emër”, por prangat janë për të gjithë njësoj

Nga Andi Bushati Në seancën parapraprake të paraqitjes së ish- presidentit Thaçi në Hagë pati...

Rreziqet që e presin ish-presidentin

Donald Trump nuk njeh zgjedhjet në SHBA, Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet surprizë

Mënyra banale sesi po sillet presidenti Donald Trump, pas humbes së zgjedhjeve presidenciale të 3...

Nga Enver Robelli

Kush e zbuloi vaksinën kundër koronës? Një rrëfim i shkurtër për çiftin e shkencëtarëve

Firmat Biontech dhe Pfizer sapo njoftuan se kanë zbuluar vaksinën kundër koronavirusit. Vaksina është efektive...

Nga Frrok Çupi

Tund një shkurre, del një tradhtar

Avni Rustemi u fsheh prapa një shtylle rrëzë hotel Kontinental në Paris, dhe që aty...

Analiza e DW

Fitorja e Biden/ A do ta respektojë Trump traditën me një fjalim ku të pranojë humbjen?

Pranimi publik i humbjes nga kandidatët që humbasin ka qenë element kryesor i zgjedhjeve presidenciale...

ANALIZA

Fitorja në zgjedhje e Bidenit, ngjarja më e gëzueshme ndaj Evropës këtë vit

Me fitoren e Bidenit, BE mund të ketë shpresa të reja. Edhe nëse jo të...

Nga Alfred Peza

Për “Trumpistët” e Tiranës dhe “shqiptarin” e Shtëpisë së Bardhë

Nga Alfred Peza Të jesh i majtë dhe të presësh me gëzim, fitoren e Joe...

ANALIZA

Efektet e dorëheqjes së Hashim Thaçit

Dorëheqja e Hashim Thaçit nga pozita e presidentit të Kosovës, krijon një situatë të re...