MENU
klinika
Nga Muharrem Salihu

Deklarata kombëtare për pasivizimin në Luginë, hapi i parë. Tani duhen hapa te tjerë

Nga Mustafa Nano

Ajo që s’ka kuptuar Lulzim Basha e të vetët

Nga Mustafa Nano Kreu i PD-së, Lulzim Basha thotë, me ton zemërak, se numri i...

Nga Alfred Peza 

Lulzim Basha, i paaftë që ta imitojë në opozitë Sali Berishën e 1997

Nga Alfred Peza  Publikimi i fotove të të vdekurve nga pandemia në morgun e Tiranë,...

ANALIZA

Sa po u kushton grave Covid-19?

Megjithëse infeksionet dhe vdekjet me covid- 19 po rriten në shumë pjesë të botës, njoftimet...

Nga Enver Robelli

Në botën e Donald Trump

Donald T. thotë: votat që kam marrë unë janë «legale», votat që ka marrë Joe...

NGA FATOS LUBONJA

Lubonja: Mbi partitë e reja opozitare, ku ndryshon Vetëvendosja me Topallin dhe Patozin

FATOS LUBONJA Edmund Burke, një nga politikanët më të njohur në historinë e Britanisë së...

NGA AGRON GJEKMARKAJ

“Gjynahet” e Ilir Metës dhe hakmarrja ndaj tij!

Atë që nuk e merr me të mirë Edi Rama, përpiqet ta marrë me forcë....

Nga Andi Bushati

“Liria ka emër”, por prangat janë për të gjithë njësoj

Nga Andi Bushati Në seancën parapraprake të paraqitjes së ish- presidentit Thaçi në Hagë pati...

Rreziqet që e presin ish-presidentin

Donald Trump nuk njeh zgjedhjet në SHBA, Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet surprizë

Mënyra banale sesi po sillet presidenti Donald Trump, pas humbes së zgjedhjeve presidenciale të 3...

Nga Enver Robelli

Kush e zbuloi vaksinën kundër koronës? Një rrëfim i shkurtër për çiftin e shkencëtarëve

Firmat Biontech dhe Pfizer sapo njoftuan se kanë zbuluar vaksinën kundër koronavirusit. Vaksina është efektive...

Nga Frrok Çupi

Tund një shkurre, del një tradhtar

Avni Rustemi u fsheh prapa një shtylle rrëzë hotel Kontinental në Paris, dhe që aty...