MENU
klinika
Frrok Çupi

Cili fiton mbi cilin: Berisha, Basha apo Amerika?

Alfred Peza

Ndryshimi mes katarsisit të Fatos Nanos dhe Sali Berishës

Ditët e fundit në rrjetet sociale janë rikthyer çuditërisht, disa nga momentet më të paharrueshme...

“Do të ketë pasoja të zgjatura në kohë”

Minxhozi: Debatet brenda PD për Berishën, lajm i mirë për palën tjetër…

Analisti Skënder Minxhozi është ndalur sot te debati që ka përfshirë PD-në pas vendimit që...

DW: Problemi tek lehtësia e përhapjes së lajmeve të rreme

Si mund të influencohen zgjedhjet përmes sulmeve kibernetike?

Ekspertët shpjegojnë, se për të kuptuar se me çfarë lloj kërcënimesh kibernetike mund të përballen...

Analiza nga Euractiv

Ballkani i jep BE-së më shumë nga çfarë merr mbrapsht

Shumë shtete anëtare të BE -së kanë ngritur disa herë shqetësimin se “aktorë të tjerë...

Mero Baze

“Qytetari i ri digital” i Berishës, kundër Bashës

Sali Berisha po udhëheq një fushatë bazuar mbi gënjeshtra dhe të pavërteta, por që tanimë...

Fuga: Pse mendoj pozitivisht për debatin brenda demokratëve

Përjashtimi i Berishës nga grupi i PD, njësoj si Rama kur eliminoi Nanon

Profesori dhe akademiku Artan Fuga ka analizuar situatën politike brenda Partisë Demokratike. Në një intervistë...

Artur Ajazi

Kopjac i keq…

Kohëzgjatja e tepruar e përfundimit të studimeve të larta (nuk dihet fati diplomës tij) mungesa...

Analiza

Mustafa Nano: Pse Rama duhet ta telefononte Vuçiç për situatën në kufirin Kosovë-Serbi për targat!

NGA MUSTAFA NANO Aleksandër Vuçiq (Ne shqiptarët e Republikës së Shqipërisë e kemi bërë të...

ANALIZA

Artur Zheji: Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga Artur ZHEJI Vetëm pak kohë më parë, nuk mund të mendohej kurrë kjo që...

Mero Baze

Rrugët pa krye, me Berishën në krye

Të gjithë kritikët e ashpër të Partisë Demokratike në vite, përfshi dhe mua, kanë pasur...

Ben Andoni

PD-ja, absurde me aksionin e Berishës dhe e humbur me Bashën

Partia Demokratike është në sfidën e saj ndoshta më të madhe prej nga themelimi i...