MENU
klinika
Fatos Lubonja

Rama po përdor Bregoviçin për të krijuar debat me Albin Kurtin

REL: Kush është Goran Bregoviq?

Pse është Bregoviç i padëshirueshëm në Shqipëri?

Goran Bregoviç, një muzikant dhe ish-frontman i bendit “Bijelo Dugme”, një nga grupet më të...

Andi Bushati

Unë kam qenë në koncertin e Bregoviçit, por këtë radhë nuk do ta bëj

Po e them pa asnjë kompleks. Unë kam qenë një nga spektatorët e Pallatit të...

Berat Buzhala

Në Shqipëri, ne kosovarët shihemi si ca primitivë që shikojmë me lupë çdo serb

Nje pjese e te ashtuquajtures elite intelektuale dhe kozmopolitane ne Shqiperi e ka te veshtire,...

Ideja për ta sjellë Bregoviçin në Korçë

Karremi i Ramës për të peshkuar kundërshtarët e aleancës me Vuçiçin

Prapashtesën “viç” e ka të skalitur në mbiemër, në pjesën më të madhe të kohës...

Dritan Hila: Dy fjalë për Bregoviçin!

Në Ballkan është koha për Paqe

1-Muzikën jugosllave pak e pëlqej. Disa artistë si Dino Merlin, grupi Crvena Jabuka, bëjnë përjashtim....

Artan Lame

Një “lajm” që mori dhenë dhe një tjetër lajm që as u përmend fare

Në këtë vend njerëzia ushqehen vetëm me politikë. Hiqu ç’të duash, veç politikën jo. Hiqu...

Ylli Pata

Kush po i sjell paramilitarët në politikën shqiptare?!

Ka kohë që në Shqipëri po tentohen të futen elemente të politikës së militarizuar tip...

Mustafa Nano

Ndihem më afër me Bregoviçin se sa me ata shqiptarë që mbeten peng të nacionalizmit vulgar

Disa njerëz nuk kanë gjetur një mënyrë më të mirë për të mbrojtur praninë e...

Nga Erl Kodra

Kush po e vret Partinë Demokratike?

Kam shkruar me qindra tekste për Partinë Demokratike. Sigurisht që ajo nuk është parti e...

Nga Mentor Kikia

Përse SHBA i ka shpallur luftë Sali Berishës?

Sezoni i ri politik mund të jetë më interesanti i periudhës postkomuniste. SHBA janë në...

Nga Fatbardh Kadilli

Berisha, i pashmangshëm!

Të “pashmangshëm” e quante dikur miku im Lela, duke iu referuar peshës dhe forcës politike...