MENU
klinika
Lubonja: Jemi karikatura e kapitalizmit

Patronazhistët/ Zheji: Rama ka kuptuar që duke krijuar rrethin e bojarëve, arrin të kontrollojë në një dorë të vetme

Nga Roland Qafoku

Lulzim Basha-Sali Berisha, një miqësi e tradhtuar

Nuk kam qenë kurrë në një mendje me ata që thonë se Lulzim Basha është...

Nga Alfred Peza

Për operacionin e ndarjes së vëllezërve siamezë Berisha-Basha

Lulzim Basha ngjan si dy pika uji, me atë personazhin e përrallës së Nastradinit, që...

Nga Ben Andoni

PD-ja nuk ngrihet dot si Feniksi por nga sinqeriteti i të mirës

Procesi i analizës në PD po nis në një mënyrë shumë origjinale dhe duhet vlerësuar....

Nga Altin Ketro

Alibia që i duhet djegur Lulzim Bashës

Nga Altin Ketro Treshja e kandidatëve humbës në zgjedhjet për kryetar të PD-së, e pranoi...

Preç Zogaj

Krisja e balancës historike PD-PS

PREÇ ZOGAJ Gjithnjë është thënë se Partia Demokratike dhe Partia Socialiste, të vetmet në Europën...

Nga Skënder Minxhozi

Dy mbretër të zhveshur që partia refuzon t’i shohë

Rizgjedhja e Lulzim Bashës në krye të Partisë Demokratike mes polemikash e dyshimesh, përkoi fatalisht...

Nga Andi Bushati

Luli si miniaturë e Ramës

Lulzim Basha ka aftësinë e paimagjinueshme për ta shndërruar çdo sukses të mundshëm në disfatë....

Analizë ekonomike

Përse ekonomisë sonë i duhej “10.000 lekëshi”

Dr (c). Igli Tola, Pedagog, Fakulteti i Ekonomisë UT Guvernatori i B.SH, z. Gent Sejko...

“Dialogu Prishtinë-Beograd çështje me peshë europiane”

Nazarko: Shqiptarët në Serbi po treten e pakësohen, Kurti të formojë Asosacionin

Analisti Mentor Nazarko, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se dialogu ndërmjet...

Nga Mustafa Nano

Berisha mund t’ia marrë partinë Bashës, por PD do shpallej non grata

Ashtu siç pritej në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike nuk patën surpriza. Nga studio...