MENU
klinika
Shpëtim Nazarko

Ca pak arsye, pse fitorja e Bashës është normale…

Skënder Minxhozi

Fitoi humbja!

Skënder Minxhozi Nëse doni një situatë perfekte kaosi dhe vetëvrasjeje kolektive brenda një partie të...

Nga Ben Andoni

Zgjedhjet e PD, ringritja mbetet në kalendar

Ben Andoni Gjëja më shqetësuese në zgjedhjet e PD-së kanë mbetur ankimimet e listës së...

Nga Sokol Balla

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë...

Analizë ekonomike

Kriptomonedha, kërcënim apo oportunitet

Dr (c). Igli Tola, Pedagog, Fakulteti i Ekonomisë UT Kriptomonedhat veçanërisht gjatë këtij viti janë...

PREÇ ZOGAJ

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë...

Nga Frrok Çupi

Fantazma e Millosheviçit në PD

Nga Frrok Çupi Në Partinë Demokratike ka rënë bomba, por këta po bëhen gati për...

Nga Mustafa Nano

Hej, demokratë të dashur, thirrini mendjes, thirrini trurit, hapni sytë, provat për Berishën ia bëjnë mu

Nga Mustafa Nano Lajmi se Sali Berisha është shpallur persona non grata nga Shtetet e...

Analiza

Genc Pollo: Për herë të shtatë e të fundit mbi Minishengenin

Nga Genc Pollo Samiti i Ballkanit Perëndimor, që u mbajt të enjten në Tiranë, ishte...

Preç Zogaj për shkarkimin e prokurorit Anton Martini

Analiza/ Ushtarët e anti-krimit nuk mund t’i hidhen krimit si mish për top

NGA PREÇ ZOGAJ Drejtësia e Re me bashkautorësi amerikane  dhe europiane në konceptim dhe zbatim,...

Nga Andi Bushati

Mos shpresoni se Amerika do e shpëtojë këtë vend, duke pasur aleat Edi Ramën

Një ide e përhapur rëndom, që ka më tepër trajtat e një bestydnie, sesa ato...