MENU
klinika
Nga Enver Robelli

Gjuha e pavend e Edi Ramës kundër Bullgarisë

Analiza

A bie ndesh Ballkani i Hapur me Procesin e Berlinit?

Bashkëpunimi ekonomik dhe liria e lëvizjes duket se janë kryefjalë e objektivave të dy nismave...

Artur Ajazi

Kudo të molepsur…..

Në kuptimin e gjërë fjala “molepsje”, do të thotë të marrësh vese, të meta dhe...

Detaje nga drafti i samitit në Bruksel

REL: Nuk priten vendime konkrete për Shqipërinë dhe M. e Veriut

Në samitin e Bashkimit Evropian, që zhvillohet të enjten dhe të premten në Bruksel, do...

Nga Roland Qafoku

Presidenti i ri, 10 sfidat që e presin

Si duhet t’i zgjedhë këshilltarët? Si duhet t’i ketë raportet me PS-në? Si duhet t’i...

Analiza

Çfarë e nxit rritjen e çmimit të gazit?

Çmimet e gazit në Evropë dhe Britani janë në rritje e sipër, pasi Rusia ka...

Nga Ben Andoni

Përtej politikës, si mund të ishin të Majtët dhe të Djathtët në Shqipëri

Është disi e vështirë që t’ua shpjegosh, debatosh apo të përballesh me politikanët shqiptarë për...

Mero Baze

Makthi i Berishës, për fëmijët e kundërshtarëve

Ngazëllimi me të cilin Sali Berisha ka postuar një gënjeshtër rreth djalit të Bledi Çuçit...

Mero Baze

Mund të ishit me Metën dhe Berishën në të njëjtin seminar

Disa javë më parë, mes shumë njoftimeve në email ishte dhe një njoftim në spam,...

"Vjosa Osmani dhe Albin Kurti duhet ta kenë të qartë"

Ngjela: Qendra e shqiptarisë është Tirana

Për interesin kombëtar. Vjosa Osmani dhe Albin Kurti duhet ta kenë të qartë se: Qëndra...