MENU
klinika
Analiza nga "BIRN"

“Qeveria fal tokën në bregdet për hotelet e oligarkëve”

Nga Skënder Minxhozi

Kur Meta e Berisha refuzojnë të shihen në pasqyrë

Ka 11 vjet që Sali Berisha dëgjon të flitet majtas-djathtas për 21 janarin. Kjo ngjarje...

Analiza e REL

Modelet evropiane që mund të përdoren për Asociacionin

Presioni ndaj Kosovës për të formuar Asociacionin e komunave me shumicë serbe është rritur dhe...

Nga Edi Oga

Trumpit nuk i prishet gjiza!

Agjentët e FBI bastisën shtëpinë e ish-presidentit Trump në përpjekje për të gjetur dokumente sekrete...

"Ju, s’çani kokë se bridhni me makinat e shtetit..."

Artan Fuga: Rruga Tiranë-Ndroq, sikur ta ketë bombarduar Putini!

Boooo, rruga Tiranë – Ndroq – Durrës dhe kthim, çfarë tmerri, sikur ta ketë bombarduar...

Ylli Pata/ Gomonet e “çunave të Londrës”

Pse Britania po e nis betejën me politikanët e lartë të Tiranës?

Britania e Madhe, marrëdhënien me Tiranën zyrtare nuk e ka parë si një diplomaci klasike....

Mero Baze

Skadoi ultimatumi apo Berisha dhe Meta?

Sali Berisha dhe Ilir Meta nuk u shfaqën sot në protestën e radhës të cilën...

Nga Edi Oga

Për hajër i qoftë të zotit të shtëpisë!

Dasmë të madhe bënë dje shqiptarët! Dasmën e fejesës me ‘gruan’ dhe të përvjetorit të...

Nga "REL"

Pse po vonon nisja e gjykimit ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Vonesat nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë (ZPS) sa i përket nxjerrjes së...

Takon Princin e Kurorës së Arabisë Saudite

Kryeministri shkon në Athinë për të biseduar me bin Salman

Kryeministri Edi Rama duket se ka shkuar në Athinë për të takuar Princin e Kurorës...

Nga Frrok Çupi

Ku do të gjejë krehër Ilir Meta?

Ilir Meta e ka marrë lëndën e heroizimit, jo nga ide patriotike as nga librat...