MENU
klinika
ANALIZA

Mustafa Nano: Pse Elbasani është shndërruar në epiqendrën e dhunës së…

Nga Pëllumb Kulla

Jemi të lirë? Eja, flasim hapur: Një replikë me Bozon e Tarifën, për të “mirat” e Enverit

Nga Pëllumb Kulla* Nuk mund të mos ishte një Tarifë që të dilte mbrojtës në...

Nga Artur Zheji

Pse Marshalli turbullon ujërat dhe ëndërron përçarjen e Opozitës?

Nga Artur ZHEJI Tanimë sondazhet po bëhen edhe më kokëforta dhe më këmbëngulëse, ato, plus...

Nga Frrok Çupi

AstraZeneca, zonja që mundi Evropën

Tani duket se lufta mes Evropës dhe vaksinës anglo- suedeze mbaroi: Europa i ra në...

Nga Ylli Pata/ Arsyet e provokimeve breshëri në Elbasan

Pse Lulzim Basha riaktivizoi planin e 2009-s, kur drejtonte Qarkun?!

Tensionet politike që po ndodhin ditë për ditë në Elbasan, nuk janë aspak zhvillime që...

Sokol Balla: A jemi ne gati të vdesim për Sali Berishën?

Java që nisi dhe po mbyllet në Elbasan

Java politike po mbyllet siç filloi. Po ne Elbasan. Dy perplasje, nje fizike dhe nje...

Nga Andi Bushati

Frikacaku Lulzim Basha dhe hipokrizia me reformën në drejtësi

E para mund të jetë lapsus apo rastësi, por kur përsëritet nuk është më e...

Gjetjet e studimit të ri në SHBA

‘Mund ta shpërbëjnë strukturën e koronavirusit me…’

Studiuesit në Institutin e Teknologjisë në Masaçusets (MIT), SHBA, kanë kryer shumë studime mbi mënyrat...

Fushatë me temperatura të larta?

Nazarko: Nuk do arrijë kurrë një nivel vlimi për të destabilizuar vendin, tre risitë

Analisti Mentor Nazarko ka komentuar në studion e News24, në rubrikën “Opinion” fushatën e deritanishme...

Nga Skënder Minxhozi

Shifrat tregojnë se s’janë aleatë, por kundërshtarë

Sondazhi i institutit Piepoli i të mërkurës në darkë, ishte prova e fundit se ajo...

“Duhani shkakton tromboza, jo vaksina”

Epidemiologu shpjegon rrezikun e vaksinës AstraZeneca

Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka bërë një analizë me shifra për të treguar se...

Korrelacion apo kauzalitet?

DW: Nuk e kemi luksin ta heqim nga lista AstraZeneca-n

Mjaft vende në BE, edhe Gjermania, pezulluan vaksinimin me AstraZeneca-n pas rasteve të trombozës, tani...