MENU
klinika
Nga Mustafa Nano

Koalicioni PS-PD është një opsion. Por edhe destabilizimi, gjithashtu

Nga Spartak Ngjela

Mos u habisni me Ilir Metën, vuan nga “Sindromi i Burgosjes…”

Meta po e thellon marrëzinë e tij. Tragjedia e tij personale si i kërcënuar nga...

Nga Andi Bushati

Edhe grushti im bashkë me atë të të “çmendurit” Meta

Në përpjesëtim të drejtë me shpejtësinë që rrejti po shpërndan videot e presidentit të republikës...

“Pabarazitë në vaksina rrezikojnë jetë njerëzish”

Amnesty International: Shtetet e pasura kanë blerë mbi gjysmën e furnizimit

Veprimet e kompanive farmaceutike dhe shteteve të pasura po bëjnë që miliarda njerëz që janë...

Analizë nga Ervis Iljazaj

“Gara pothuajse presidenciale, midis Bashës dhe Ramës”

Për shkak të personalizmit të skajshëm të politikës shqiptare, fatkeqësisht gara elektorale e 25 prillit...

Shaban Murati: Kambanë alarmi për ‘Detin’

Çfarë sinjali jep për Shqipërinë një tender për eksplorimin e hidrokarbureve në Mesdheun Lindor?

Ngutja në diplomaci prodhon fruta të papjekura diplomatike, të cilat dëmtojnë interesat e shtetit që...

Të dënuar për vjedhje, të dënuar të shumëfishtë, zjarrvënës...

“Çunat problematik” të Lulzim Bashës

Nga Adriatik Doçi Të dënuar për vjedhje, të dënuar të shumëfishtë, zjarrvënës, njerëz më të...

Nga Skënder Minxhozi

Kur të huajt ngatërrohen nëpër kallamishtet shqiptare

Nuk duhet vënë në dyshim se ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka një...

Preç Zogaj

Lista, dita e popullit ende larg

PREÇ ZOGAJ Falë  presingut të ambasadores së SHBA, zonjës Juri Kim, por edhe falë  shembujve ...

Nga Frrok Çupi

Kush i ngriu aleatët?

Prej kohësh aty ishin vendosur piketat si për një kopsht. Po kush do ta ruajë...

Përballja për Tiranën

Fushëbeteja e Ramës me njerëzit e vet dhe taktika mbrojtëse e Bashës

Ndryshe nga Partia Socialiste, Partia Demokratike garon në Tiranë me figura krejtësisht politike, pa asnjë...

Nga Frrok Çupi

Dy shpejtësitë tragjike të PD

Mbrëmë në mesnatë, Partia Demokratike mbërriti në pikën e ‘vlimit’; ishte momenti më i fundit...