MENU
klinika
Ylli Pata: Antimitingu i Elbasanit?

Një histori 30 vjeçare që PD e Berishës e përdor prej 30 vitesh

Nga Dritan Hila

Në rresht para Berishës!

Për të qenë korrekt me historinë, Berisha asnjëherë nuk ka shkuar aty ku rrezikohej të...

Nga Skënder Minxhozi

Pse Lulzim Bashës i rri ngushtë kostumi (dhe hallet) e Metës dhe Berishës?!

Lulzim Basha premtoi të dielën, me njërën dorë në ballakume e tjetrën të zbukuruar me...

Nga Edmond Tupja

One-man-show kryeministror

Këtë javë ndodhi e pabesueshmja: Edi Rama, ende kryeministër, na u shfaq krejt papritmas si...

Nga Mustafa Nano

Koalicioni PS-PD është një opsion. Por edhe destabilizimi, gjithashtu

Unë sapo kam nisur një program të ri televiziv. Me titullin “Arnautistan”. Në një televizion...

Nga Spartak Ngjela

Mos u habisni me Ilir Metën, vuan nga “Sindromi i Burgosjes…”

Meta po e thellon marrëzinë e tij. Tragjedia e tij personale si i kërcënuar nga...

Nga Andi Bushati

Edhe grushti im bashkë me atë të të “çmendurit” Meta

Në përpjesëtim të drejtë me shpejtësinë që rrejti po shpërndan videot e presidentit të republikës...

“Pabarazitë në vaksina rrezikojnë jetë njerëzish”

Amnesty International: Shtetet e pasura kanë blerë mbi gjysmën e furnizimit

Veprimet e kompanive farmaceutike dhe shteteve të pasura po bëjnë që miliarda njerëz që janë...

Analizë nga Ervis Iljazaj

“Gara pothuajse presidenciale, midis Bashës dhe Ramës”

Për shkak të personalizmit të skajshëm të politikës shqiptare, fatkeqësisht gara elektorale e 25 prillit...

Shaban Murati: Kambanë alarmi për ‘Detin’

Çfarë sinjali jep për Shqipërinë një tender për eksplorimin e hidrokarbureve në Mesdheun Lindor?

Ngutja në diplomaci prodhon fruta të papjekura diplomatike, të cilat dëmtojnë interesat e shtetit që...

Të dënuar për vjedhje, të dënuar të shumëfishtë, zjarrvënës...

“Çunat problematik” të Lulzim Bashës

Nga Adriatik Doçi Të dënuar për vjedhje, të dënuar të shumëfishtë, zjarrvënës, njerëz më të...

Nga Skënder Minxhozi

Kur të huajt ngatërrohen nëpër kallamishtet shqiptare

Nuk duhet vënë në dyshim se ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka një...