MENU
klinika
Përballja për Tiranën

Fushëbeteja e Ramës me njerëzit e vet dhe taktika mbrojtëse e Bashës

Nga Frrok Çupi

Dy shpejtësitë tragjike të PD

Mbrëmë në mesnatë, Partia Demokratike mbërriti në pikën e ‘vlimit’; ishte momenti më i fundit...

Nga Skënder Minxhozi

Xhafaj, Bushati dhe lista me gabime e Lulit

Nga Skënder Minxhozi Ka pasur dy drama të vogla që janë konsumuar në selitë e...

Nga Andi Bushati

Lulzim Basha, në fushatë me këmbën e gabuar

Nga Andi Bushati Lulzim Basha e humbi edhe njëherë mundësinë për ta shfrytëzuar ditën e...

Nga Roland Qafoku

Si do të doja të ishte një deputet

Besnik Baraj njoftoi tre ditë më parë se nuk do jetë më në listat e...

Nga Altin Ketro

60 punët e Edi Ramës, që Lulzim Basha nuk do t’i shohë!

Nuk kam ndërmend që nëpërmjet këtyre 60 punëve që kam rreshtuar më poshtë, t’i jap...

ZHGËNJIMI

Kohë të vështira për Brukselin: Ç’po ndodh me vaksinimin në BE?

BE nuk ka mjaft vaksina të koronavirusit dhe Komisioni Evropian të martën u përball me...

Analiza nga Artur Zheji

Goditja e Marshallit, “një PS e Re, do lindë gërmadhash!…”

“Duhet patjetër një Parti e Re Socialiste, gjithmonë më e re!” – kjo duket se...

Nga Spartak Ngjela

Shqipëria në prag të suksesit historik, përballë serbëve e rusëve

Shqipëria është në prag të suksesit të saj historik, të pritur në dy shekuj, gjatë...

Nga Skënder Minxhozi

Zonja ambasadore, kur gjërat maten me vlerën e jetës, e humbasin peshën dhe rëndësinë!

Nga Skënder Minxhozi Ambasadorja amerikane në Tiranë Juri Kim ka postuar në orët e fundit...

ANALIZA

Xho Bajden ka një plan që mund të funksionojë

Nga Joseph Stiglitz Presidenti i SHBA-së, Xho Bajden, ka propozuar një plan të stimulit fiskal...

Nga Ben Andoni

Të drejtosh Shqipërinë e pas-Prillit 2021… pa utopi

Nga Ben Andoni Propaganda kundër Shqipërisë komuniste shpesh përdorte njerëz që ishin arratisur nga vendi...