MENU
klinika
Analiza satirike/ “Braçja i nxiu jetën Krifcës!”

Gjekmarkaj: Protesta e mërziti Babon! Mos bëfshin hajër edhe atje mbi Vlorë…

Pritet eksportimi i miliona tonë grurë nga Ukraina

OKB jep lajmin: Arrihet marrëveshja Rusi-Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, tha të mërkurën se është rënë dakord gjerësisht...

Nga Lorenc Vangjeli

Berisha dhe Rama, dy njerëzit që thirrën protestën e korrikut

Një javë mbas protestës së opozitës, në Tiranë nuk ka ndryshuar asgjë në formë. Edi...

‘Pse Berisha dhe Meta, nuk do jenë bashkë në opozitë’

Mustafa Nano: S’besoj se Saliu ka në dorë, të bëjë diçka të madhe

Analisti Mustafa Nano komentoi zhvillimet e fundit politike. Duke folur mbi presionin që Dhoma e...

Nga Mero Baze

Për ata që sqarojnë se “mitingu nuk ishte i Berishës”

E vetmja gjë e re pas protestës së 7 Korrikut është se shumë personazhe që...

Nga Kreshnik Spahiu

Nga besa e shqiptarit ka mbetur pjesa më e neveritshme: Besa për partinë

A janë shqiptarët njerëz të “besës” më shumë se kombet e tjera? A janë shqiptarët...

Artur Ajazi

Berisha, kryetar me “40 mijë anëtarë”…

Pas 7 Korrikut, duket sikur Berisha ka marrë “zemër”. Kjo për faktin sepse me syrin...

Nga Mero Baze

Çfarë e ka “egërsuar” Sali Berishën?

Ka të paktën tri përbetime agresive të Sali Berishës prej protestës së 7 korrikut, që...

Nga Ben Andoni

Pse fitojnë gjithnjë “të fortët” në shtetet e dobëta?!

Më 7 Korrik, 2022, Berisha sërish mblodhi publikun shqiptar në një manifestim, që megjithë pritshmëritë...

“Opozitë e varfër, të dalin kandidatura të reja”

Akademiku Fuga flet për protestën e 7 korrikut

Akademiku Artan Fuga ka komentuar protestën e 7 korrikut të organizuar nga ish-kryeministri SalI Berisha....

Nga Eduard Zaloshnja

Më shumë se gjysma të varfër, por të paktën 800 mijë votuan Ramën!..

Sot në mëngjes Edi Rama shpërndau në Facebook një video nga Rally Albania, duke u...

Nga Lutfi Dervishi

Plehrat janë kthyer në minierë ari. Katër këshilla si të bëhesh milioner në Shqipëri!

Këshilla në fakt është standarte jo vetëm për Shqipërinë, por për këdo që ka ëndërr...