MENU
klinika
Analiza

Mustafa Nano: Pse duhet ti vëmë fre protagonizmit fetar para se të na sjellë vetëm…

Nga Frrok Çupi

Mos i kërkoni Lulit atë që s’e kanë bërë ‘etërit’

Thonë se nesër, e diele, në Partinë Demokratike do të mblidhet ‘biroja’ komplet dhe do...

Nga Mustafa Nano

Partia Demokratike është në pikë të hallit

Më 25 prill, demokratët kishin një mundësi për t’u bërë shumicë në këtë vend. Dhe...

Nga Skënder Minxhozi

Koka e Bashës nuk i zgjidh hallet e opozitës, thjesht i kamuflon ato

Lulzim Basha është sot rrufepritësja e vetme zyrtare e humbjes së zhurmshme të 25 prillit...

ANALIZA: Të ndahet Shkupi nga Tirana

Si po lobon Hungaria për integrimin e Shqipërisë në BE

Deklarata e Komisionerit të Zgjerimit Oliver Varheiy për nisjen e negociatave me Shqipërinë, ndërkohë që...

Ben Andoni

Pse Basha dhe Meta nuk krijojnë dot empati!

Teksa Edi Rama po mbante një fjalim programor, vendosur disi në mënyrë provokative nën ekuestrin...

Nga Artan Fuga

Në mesnatë u mblodh biroja!

Kur lexova në media njoftimin e firmosur nga Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike se...

"Ja përse e do Rama dhe ndërkombëtarët"

Frrok Çupi: Lulzim Basha është “i llastuari” politik i opozitës

Analisti, Frrok Çupi, e lexon ftesën e kryeministrit për bashkëpunim me kreun e PD-së, Lulzim...

Nga Preç Zogaj

Vetoja bullgare kundër Maqedonisë së Veriut s’ka pse zë Shqipërinë

PREÇ ZOGAJ Axhenda europiane e zgjerimit, në vendnumëro prej disa vitesh në dëm të Shqipërisë dhe...

Andi Bushati

“Zoti Luli” timonin gjithmonë nga gremina

Partia Demokratike është kthyer në një makineri gjigande gënjeshtrash, aq sa mund ta ketë zili...

"Ja pse bandat kanë marrë revansh pas zgjedhjeve"

Vrasjet që kanë përfshirë Shqipërinë/ Zheji: Bosi u ka dhënë semafor jeshil

Analisti Artur Zheji ka analizuar sot serinë e vrasjeve që kanë përfshirë së fundmi vendin,...

Nga Astrit Patozi

Është barrë e atyre që nuk dorëzohen

Është fakt i pamohueshëm se këto zgjedhje i dhanë të drejtë sistemit politik bipolar. Pas...