MENU
klinika
Ylli Pata: Pse e refuzoi?!

ANALIZA: Çfarë përfaqëson politikisht ftesa e Ramës për Lulzim Bashës

ANALIZA/ Preç Zogaj: Ftesa e Ramës për t’i bërë keq Bashës!

Pse kjo ftesë në mes të betejës?

E tillë është ftesa për bashkëqeverisje e kryeministrit Edi Rama drejtuar shefit të opozitës dhe...

Artur Zheji

Analiza/ Tre shkallët e rënies së fushatës së Marshallit (Ramës)

Nga Artur ZHEJI “Ebrenjtë” e Marshallit me siguri janë në hall të madh me këtë...

Ben Andoni

Rama dhe Basha dhe Meta në mes

Këto janë fjalët e presidentit të vendit drejtuar kryeministrit pak javë më parë: “Nuk merrem...

"Basha varet nga LSI"

Ftesa e Ramës për bashkëqeverisje/ Mentor Nazarko: Nuk ishte serioze, e ka kërkuar për…

Analisti Mentor Nazarko i ftuar në emisionin në emisionin “Log.”, në ABC news, me gazetarin...

Si do zhdukej LSI

Mustafa Nano: Bashkëqeverisja PS-PD dhe hilja që mund të ketë Rama në këtë marrëveshje

Ideja e bashkëqeverisjes PS-PD është kthyer në temë diskutimi pikërisht në ditët e fundit të...

Analizë nga Andi Bushati

Basha mund të bashkëpunojë me Ramën vetëm jashtë politikës

Edi Rama e ka shqiptuar në vetë të parë atë që e thonë nëpër studio...

Nga Skënder Minxhozi

Kryeministri Basha, një kukull e varur në çengelin e Ilir Metës

Në rrokopujën e shifrave, premtimeve e ofertave që artikulon nga mëngjesi në darkë, kryetari i...

Analiza

Pasaporta e vaksinimit të BE njeh edhe vaksinat kineze e ruse, shqiptarët…

Vendet anëtare të Bashkimi Europian kanë miratuar zyrtarisht nxjerrjen e pasaportave të vaksinimit , duke...

Mentor Nazarko

Kur flet Amerika për ndryshimin… çfarë nënkupton?

Intervista e fundit e ambasadores amerikane pak para zgjedhjeve, me të drejtë u komentua fuqishëm...

“Fushata risi në formë, jo në përmbajtje”/ Pritshmëritë e votuesve

Analiza e DW: Më pak rini në listat e kandidatëve për deputetë!

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, por diskursi politik zhvillohet jo me...