MENU
klinika
Nga Frrok Çupi

Edhe më i miri është më i keqi

Nga Ylli Pata: Dhe pse sot pas 30 vjetësh, ajo frymë nuk ekziston?

Si e humbi PD-ja “frymën” e 22 marsit 1992?

30 vjet më parë, më 22 mars të vitit 1992, Partia Demokratike arriti fitoren e...

Këto janë pesë arsyet!

Pse imuniteti i tufës është ndoshta i pamundur?

Ndërsa normat e vaksinimit COVID-19 po rriten në të gjithë botën, njerëzit kanë filluar të...

Nga Alfred Peza

Një fushatë opozitare për në librin e rekordeve Guinness

Opozita shqiptare është duke zhvilluar një nga fushatat më të çuditshme elektorale në historinë e...

Historia e Michael Yeadon sipas Reuters

Si ish-shkencëtari i Pfizerit u kthye në një “hero” kundër vaksinës

Michael Yeadon (shkurt Majk) ishte një studiues shkencor dhe zv.president në gjigantin farmaceutik “Pzer Inc”....

Nga Edmond Tupja

Një fans rilindas shembullor

E njihja prej vitesh atë fans të Edi Ramës edhe si kryebashkiak, edhe si kryetar...

Nga Spartak Ngjela

Aleksandër Vuçiç, psikikisht është në gjendje transi

Aleksandër Vuçiç, psikikisht është në gjendje transi. Kjo është një gjendje e shregullimit mendor, e...

Shpëtim Nazarko

Shakaxhinjtë e Tiranës, që fusin në sherr djemtë e lagjes…

        Dy incidentet e ndodhura së fundmi në Elbasan, tregojnë qartë se,...

ANALIZA

Mustafa Nano: Pse Elbasani është shndërruar në epiqendrën e dhunës së…

NGA MUSTAFA NANO Në monologun e fundit unë pata në fokus një strategji tensioni që...

Nga Pëllumb Kulla

Jemi të lirë? Eja, flasim hapur: Një replikë me Bozon e Tarifën, për të “mirat” e Enverit

Nga Pëllumb Kulla* Nuk mund të mos ishte një Tarifë që të dilte mbrojtës në...

Nga Artur Zheji

Pse Marshalli turbullon ujërat dhe ëndërron përçarjen e Opozitës?

Nga Artur ZHEJI Tanimë sondazhet po bëhen edhe më kokëforta dhe më këmbëngulëse, ato, plus...

Nga Frrok Çupi

AstraZeneca, zonja që mundi Evropën

Tani duket se lufta mes Evropës dhe vaksinës anglo- suedeze mbaroi: Europa i ra në...