MENU
klinika
“Fillimi ishte i vështirë”

Sistemi kompleks politik i BE: Arsyeja pse procesi i vaksinimit po…

ALFRED PEZA

Një fushatë elektorale jashtë vëmendjes së publikut

Nëse ti je një njeri që ke sadopak njohuri për mënyrën sesi zhvillohen fushatat elektorale...

Zhgënjim në Pashkë

Gjendje e vështirë e kishës në Gjermani

Edhe këtë vit Pashkët festohen nën hijen e pandemisë së Coronës. Por kishat kanë një...

ANALIZË EKONOMIKE

Ne taksapaguesit dhe shteti

Dr (c). Igli Tola, Pedagog, Fakulteti i Ekonomisë UT Shteti ekziston falë taksave/tatimeve që secili...

Preç Zogaj

Analiza për librin “Misioni im”/ Fjalët kyçe të alternativës ‘Basha’

PREÇ ZOGAJ Libri “Misioni im” i kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, ka njohur një festival...

Nga Mustafa Nano

Krijimi i “Vetëvendosjes” në Tiranë është një lëvizje budallaqe dhe mistrece, Albin!

Nga Mustafa Nano Sonte dua të flas pak për Albim Kurtin, i cili sapo është...

Nga Alfred Peza

Kush po e përdor vaksinimin për fushatë elektorale?

Të bësh gjithçka për të realizuar sa më parë, procesin e vaksinimit të popullsisë për...

Berat Buzhala: Për të garantuar pushtetin

“Pasi u vaksinua vetë, Albin Kurti kërkon të rifusë Kosovën në zgjedhje në mes të pandemisë”

Analisti i njohur nga Kosova Berat Buzhala, sulmon ashpër kryeministrin Albin Kurti, rreth iniciativës së...

Nga Frrok Çupi

2 prilli, totem i kujt?

Po të kërkoje vrasësit e katër Dëshmorëve të Demokracisë, sot duhej të ishe në Shkodër;...

Analizë nga Andi Bushati

Një vaksinë për kinezëritë e Ramës

Mjaftuan dy vdekje të paqarta të dy të moshuarve që kishin marrë dozën e parë...

“Merrni punëtorë nga Bangladeshi”

Lubonja komenton deklaratën e Ramës: Kryeministri i do njerëzit pa gojë, që të punojnë si skllevër

Analisti Fatos Lubonja, në një lidhje “Skype” në “News 24” komentoi ndër të tjera edhe...