MENU
klinika
Astrit Patozi

E mira është të mos ndalen…

Nga Artur Ajazi

Basha-Berisha, beteja për fronin e “pashait” të partisë

Në pothuajse gjithë akuzat dhe trillimet e Sali Berishës që po dalin nga “foltorja”, asnjë...

Nga Lorenc Vangjeli

Kryepolici Nano, betejën e parë e ka me Ramën dhe Çuçin

Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu u largua nga detyra duke paraqitur dorëheqjen me...

Nga Pierre Haski

Çfarë duhet ende që vendet e Ballkanit të bëhen pjesë e BE?

Samiti i mbajtur më 6 tetor në Brdo të Sllovenisë nuk ishte aspak i lehtë....

Ylli Pata

Parashikimet e pasojave të tërmetit real politik që ka prodhuar SHBA

Është mjaft kurioze të shikosh sot se kush dhe si reagon në politikën shqiptare, nga...

Nga Ilir Yzeiri

‘Provokimi’ i palumtur i Edi Ramës

Para rreth dy javësh, Edi Rama, në cilësinë e kryeministrit të Shqipërisë, doli para medieve...

Nga Eduard Zaloshnja

Më pak se gjysma e të djathtëve, optimistë për ardhjen në pushtet me Berishën

Në të njëjtën kohë që një sondazh u publikua tek Javanews, u publikua edhe një...

Nga Mero Baze

Për gjithë ata që mendonin se “po përdornin Berishën, kundër Bashës”

Deri më sot shumica e demokratëve që shikoj në takimet e Berishës, përveç atyre që...

Nga Skënder Minxhozi

Trump dhe dashuria false e Berishës për konservatorët amerikanë

Duket se Sali Berisha po përjeton një rizgjim ideologjik të djathtë, qëkurse ka dalë në...

Nga Lorenc Vangjeli

Kriza tek porta, hipokrizia totale e një shoqërie ende sovjetike

Presidenti i Republikës paguhet rreth 260 mijë lekë në muaj. Pak a shumë rreth 25...

Ylli Pata

Abuzimet 30 vjeçare me energjinë dhe naftën duhet t’i zgjidhë SPAK

Në dy superdosjet e mëdha të gazetarisë investigative botërore “Panama Papers” apo “Pandora Papers”, kur...

Analiza nga Fatos Lubonja

Kriza energjetike, rezultat i abuzimeve të mëdha me pushtetin

Në një intervistë për News24, Lubonja thotë se qëndrimet dhe propozimet që po bën opozita...