MENU
klinika
ANALIZA

Artur Zheji: Edi (Marshalli), 10 vite më pas, si “Saliu”, shpallin…

Nga Dritan Hila

Albkontrolli si histori abuzimi dhe grevistët e luksit

Është në pozitë monopoli dhe menaxhimi i saj nuk përfshin vetëm uljen dhe ngritjen e...

“Ç’janë këta budallenj që bllokojnë aeroportin”

Spartak Ngjela: Ku pyet Uashingtoni për 30 kontrollorë në Rinas

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar lidhur me grevën e kontrollorëve në Rinas. Me anë të...

Nga Andi Bushati

Lidhini se u çmendën

Ka mjaftuar një grevë disa orëshe e 65 punonjësve të Albcontrol, për të parë fytyrën...

Nga Mustafa Nano

A do ketë burrërinë Lulzim Basha, të japë dorëheqjen nëse humbet?

Përpara disa ditësh, Edi Rama ishte në televizionin Neës 24, i ftuar në programin e...

Nga Carlo Bollino

Rinasi u bllokua nga stresi financiar i kontrollorëve ajrorë, apo nga stresi politik i opozitës?

Pasi kemi parë lloj lloj cmendurish që janë prodhuar në vend, sot po jetojmë një...

Nga Alfred Peza

Rikthimi pas 30 vjetësh i “sindikalizmit” politik në Rinas

Shumë të rinjve që kanë lindur pas 1990 në Shqipëri, u është dashur ndoshta që...

Nga Frrok Çupi

Te dera pret Meta

Luli tani nuk mund të ndahet nga tufa, edhe pse po tenton me sa ka...

Nga Frrok Çupi

Vdekja si aleate e zgjedhjeve në dy shtete

Vetëm në këtë rast zgjedhjet politike dhe vdekja i ngjajnë njëra tjetrës: Vdekja mund të...

Nuk pranon vaksinat kineze!

Sokol Balla: Kurti po bën fushatë me jetën e mësuesve e na barazon me Serbinë

Gazetari dhe autori i emisionit ‘Real Story’, Sokol Balla, ka reaguar ne twitter pas deklaratave...

Nga Mentor Nazarko

Madam Presidentja ka në dorë demokracinë në Kosovë

Nga MENTOR NAZARKO Kosova rrezikonte të hynte në një krizë të të fortë institucionale, e...

Nga Skënder Minxhozi

Vaksinat kineze dhe dyqani poshtë shtëpisë së Albin Kurtit

Kokëfortësia e Albin Kurtit është një markë më vete në politikën kosovare. Më së shumti...