MENU
klinika
Analiza e DW

Çfarë shpreson Bashkimi Europian nga humbja e Trump dhe fitorja e Biden?

ANALIZA

Zbehet ndikimi i partive pro-ruse në Qeverinë e re serbe?

Në mënyrë të qartë Moska është e pakënaqur me përpjekjen e presidentit të Serbisë, Aleksandar...

Sipërmarrës për investime strategjike

Shqiptarët në prag të epokës Trump/ Intervistë me Enri Çeno

Në prag të zgjedhjeve të 3 nëntorit në SHBA, ku presidenti Trump për “Republikanët”dhe zv.presidenti...

Fatos Lubonja

Zgjedhjet në SHBA dhe interesat shqiptare

FATOS LUBONJA Që nga mbarimi i Luftës së Ftohtë e deri në periudhën Trump, zgjedhjet...

ANAZLIZA

Besimi i humbur i Europës tek SHBA

Të trajtuar me përbuzje nga presidenti Trump, i cili i konsideron ata rivalë dhe dështakë...

Alfred Peza

Shkrimi im i vjetër dhe halli i ri i Presidentit

Nga Alfred Peza Mbrëmë shumë vonë mësova se një shkrim që paskam shkruar në tetor...

Nga Mentor Nazarko

Pse Kosova po fiton Hotin si lider të ri…

Si e patë interpelancën e kryeministrit Hoti në Kuvend për tri çështjet e rëndësishme dhe...

Nga Astrit Patozi

SPAK-u, si dordolec

Të gjithë i kanë sytë nga SPAK-u, edhe pse ai ngjan të jetë në gjumë,...

ANALIZA

Lorenc Vangjeli: Paç fatin e Dashnorit, pa MIG sovjetik, por me stjuardesa Perëndimi

Nga Lorenc Vangjeli Për një shqiptar të sotëm, nga ata që do të votojnë për...

ANALIZA

Si do ta marrë Shqipëria vaksinën nëpërmjet fondacionit Gates?

Kryeministri Edi Rama njoftoi të enjten se Shqipëria do t’i siguronte dozat e para të...

Nga Anuradha Gupta

ANALIZA: Imunizimi është arma më e mirë kundër varfërisë

Dezinformimi i papërgjegjshëm nga ana e grupeve anti-vaksinë shpërfill ata që kanë më shumë për...

Andi Bushati

Pse Rama e la kolltukun… në studion e Opinion

Nga Andi Bushati Vetëm një hall i madh mund ta detyronte kryeministrin e vendit të...