MENU
klinika
Ylli Pata

Protestat, instrumenti civil që humbi të drejtën e qytetarisë në 30 vjet

“Kur të hapet pakoja, do shohim monstruozitete”

Frrok Çupi: Berisha ka zgjidhur qeset e parave! Meta po na fyen

Analisti Frrok Çupi beson se lëvizja e Sali Berishës do të dështojë, pasi “koha dhe...

Nga Ben Andoni

“Dua të bëhem killer” ose cinizmi i politikës tonë të konfliktit

Tatuazhi mbi trupin e djalit vrasës të oficerit dëshmor të policisë na e provoi sërish...

Nga Eduard Zaloshnja

38% e banoreve të rritur, vetëm 0-25 mijë lekë të ardhura personale mujore

Rreth 38% e banoreve te rritur të Shqipërisë (rreth 825 mijë) rezultojnë me 0-25 mijë...

Nga Agron Gjekmarkaj

Me SHBA apo kundër tyre, kjo është çështja

“Foltorja” e Sali Berishës ka krijuar trazim brenda Partisë Demokratike. Gjuha e përdorur prej tij,...

Nga Alfred Peza

Turi i Sali Berishës: Lëvizja gjithçka, qëllimi asgjë

Nëse turi i Sali Berishës në bazën e partisë, do të kishte vërtetë një qëllim...

Nga Mero Baze

Kutia e “Pandorës” dhe përfolja e qëllimshme e Fatos Nanos

Nëse doni të ilustroni një histori të korrupsionit politik në Shqipëri, tenderi i linjës së...

Nga Artur Ajazi

Kjo opozitë… nuk vjen kurrë në pushtet!

Partia Demokratike edhe pse de facto, e ka marrë sërish “flamurin” e opozitës pas humbjes...

Ylli Pata

Sinjali i fuqishëm nga Italia: Si u fundosën forcat populiste

Zgjedhjet e pjesshme lokale në Itali, ku vëmendjen e patën në pesë qytetet e mëdha...

Mero Baze

A mund të ‘nacionalizohet’ prodhimi i energjisë?

Një nga debatet e para rreth masave që duhet të marrë qeveria për përballimin e...

Nga Adriatik Doçi

A do kthehet Mediu në i penduar i SPAK? Si kërcënoi se do thoshte të vërtetën…

Dymbëdhjetë vjet pasi i shpëtoi ndëshkimit me procedurë nga Gjykata e Lartë nën influencën e...