MENU
klinika
Agron Gjekmarkaj

Portreti i Kryeministrit dhe rebuset e opozitës

Negociatat/ "Me fuqinë e votës së lirë!"

Rikonfirmimi i 15 kushteve, Ahmetaj: Të rikthejmë trenin e Shqipërisë në shina

Parlameni Europian, ka ri-konfirmuar 15 parakushtet për çeljen e negociatave me BE  dhe kjo gje...

Mentor Nazarko

Tri leksione nga Maqedonia, një pozitiv për marrëveshjet politike; dy negative për monarkun e myslimanëve dhe kryeministrin shqiptar

Mentor Nazarko Zhvillimet në Maqedoni meritojnë vëmendje, të paktën parë nga këndvështrimi i një vëzhguesi,...

Gjeneral Piro Ahmetaj

Marrëveshje detare mes Greqisë dhe Italisë/ Heshtje cinike apo dorëzim i interesave kombëtare?

Gjeneral * AHMETAJ & Admiral BEJA: “Marreveshje hisorike detare mes Greqisë dhe Italisë = Heshtje...

Nga Shpëtim Nazarko

Kryeministër, Pashalimani nuk jepet për asgjë në botë!

Ditët e fundit, pandehmat se Pashalimani në Vlorë, mund t’i jepet për bazë ushtarake Natos,...

‘’Rotacioni i mundshëm me sistemin aktual’’

Nazarko: Rama vendoset në krizë kur ka përballë lider propozues!

Analisti Mentor Nazarko i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në News24 se rotacioni politik në 2021...

Pakti për “Zgjedhoren”, marrëveshje apo reformë?

Nazarko e Zogaj: U rikthye normaliteti politik!

Marrëveshja e firmosur mbrëmjen e 5 qershorit mes maxhorancës dhe opozitës më shumë se sa...

Nga: Erion Dasho

Një sqarim i gjatë për pyetjen: Ç’po ndodh me COVID-19

Për të gjithë miqtë që më pyesin se çfarë po ndodh me COVID, një sqarim...

Cili do të jetë roli i SHBA-së dhe BE-së në këtë proces?

Mentor Nazarko zbulon skenarin e mundshëm të marrëveshjes Kosovë-Serbi

Analisti i njohur, Mentor Nazarko, ka folur për zhvillimet politike në Kosovë, ku palët atje...

Nga arkivi, me rastin e një feste fetare

Për çfarë janë shqiptarët të parët në botë?

Nga Shpëtim Nazarko (Në vënd të një editoriali) Po e shikoja me kërshëri fjalën që...

Shpëtim Nazarko

Shembulli i thjeshtë, që turpëron gjithë këtë klasë politike

Videoja më poshtë, që në fakt, turpëron gjithë klasën politike, është hedhur në rrjet nga...

''Kurrë mos thuaj kurrë në politikë''

Nazarko: Lëvizje taktike nga Rama, PS-LSI kanë interes të afrohen, po i rrisin pazarin njëra-tjetrës

Pavarësisht se kryeministri Rama e përjashtoi mundësinë e një koalicioni PS- LSI në 2021, analisti...