MENU
klinika
Nga Adriatik Doçi

Përse u riaktivizua Ilir Meta?

Analiza nga Preç Zogaj

Cilat janë vendet në mbarë botën që ka entuziazmuar ‘Foltorja’ e Berishës?

Në një prej takimeve të këtij muaji, Sali Berisha deklaroi: “Foltorja ka zgjuar shpresa të...

“Përse po bie kambana?”

Avokat Ngjela analizon mesazhet e ambasadores amerikane për Berishën

Avokati Spartak Ngjela ka analizuar daljet e fundit të ambasadores Yuri Kim, duke u shrehur...

Deklaratat e ish-kryeministrit

Soros ‘non grata’ nga Berisha/ Lubonja: Fondacioni këtu në Shqipëri u kap!

Analistët Fatos Lubonja dhe Artur Zheji komentuan në emisionin ‘Pikat mbi i’ në Neës24, deklaratën...

Nga Artur Ajazi

11 (dhe jo 18) Dhjetori, shansi i fundit për Partinë Demokratike

Dita e 11 (dhe jo e 18 Dhjetorit) mbetet shansi i fundit për ribashkimin, ristrukturimin,...

"Makth për Ballkanin, bashkimi Shqipëri-Kosovë"

Grekët shqetësohen nga deklarata e Ramës

Gazetari grek Stavros Tzimas i ka kushtuar një analizë të gjatë deklaratave të shtetarëve të...

Nga Nikos Kotzias

Fushatë për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe M. e Veriut

“Kathimerini” Ne duhet t’i kushtojmë vëmendje zhvillimeve globale dhe rajonale, në mënyrë që të mund...

Nga Roland Qafoku

Vrasjet e bujshme në tre dekada dhe faji i shoqërisë

Krimet e rënda të shënuara në 30 vitet e fundit dhe sjellja agresive e shoqërisë...

Analiza nga “Bloomberg”

Tirana, një qytet më i dendur, por me çfarë kostoje?

Kryeqyteti i Shqipërisë po ndryshon me synimin që të ndalojë shtrirjen urbane. Por kritikët thonë...

Nga Lorenc Vangjeli: Paradoksi në PD

Berisha kërkon të jetë ai që nuk është dhe është ai që nuk duhet!

Ka më shumë se një paradoks në atë që po ndodh në Partinë Demokratike. Nëse...

"Në emër të KE kjo iniciativë është e rëndësishme"

ONM mbështet zgjatjen e mandateve të organeve të vettingut

Drejtuesi i bordit të ONM, Maciej Popowski, në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit ka mbështetur...

“Duket se ka ardhur nga ferri”

Vrasja e 8-vjeçarit, Zheji: Klodiani ekzekutuesi, vrasësi shoqëria shqiptare

Vrasja e 8-vjeçarit Mateo Vasiut nga dora gjakatare e fqinjit të tij, Klodian Çalamanit padyshim...