MENU
klinika
Saga e ambasadorëve amerikanë

Kur PD përplaset me A(mbasadorët)merikën…

Sheshi dhe prespektiva

I bukuri Përmet me rrugë të ngushta

Nga Eugent Kllapi Bukuria nuk e ka emrin vetëm Instagram, ajo e ka edhe Përmet....

Rinia do të ikë

Rënia e Gjirokastrës si Ura e Oshtevës

Nga Eugent Kllapi Qyteti ia ka marrë anën malit. Shtrirë nga rrëza e lumit të...

Ai dhe piktura

I rrethuar nga arti i tij

Artisti nuk mund dot të dalë jashtë artit. Edhe mënyra sesi shikon nuk ngjet me...

Mentor Nazarko

E keqja jonë? Politikanët e krijuar nga Serbia, bashkë me Ibrahim Rugovën!

Intervistë/ Flet Adem Demaçi – ekskluzivisht për Mentor Nazarkon (korrik 2007) Kritik me të gjithë,...

90-vjeçari multidisiplinar

I endur në shumë kombe e vepra

Të njohësh një njeri është si të njohësh një komb, shprehet në një hyrje të...

Bashkëqeverisja e Edi Ramës

A është agjencia e bashkëqeverisjes një model për t’u ndjekur?

A ju kujtohet shoku Kopi tek “Rrethimi i vogël”? Një personazh emblematik i sistemit në...

Skandali "Benala"

Përse skandali “Benala” ka rënduar kaq shumë pozitën e Makron?

Ai që shihni në imazhet e shpërndara e përditshmja “Le Monde” është Aleksandre Benala, ish...

Diplomaci ballkanike

Kur presidentja kroate ngatërron Kosovën me Shqiperinë

“Kemi qenë bashkë në një ushtri, përpara se të futeshim në NATO. Shumë shqiptarë sakrifikuan...

Konjuktura Euro-Atlantike

Rama, Merkel, Trump: I miri, i keqi dhe i shëmtuari…

Të bërit sikur asnjë fjalë e mbushur me urrejtje nuk ishte nxjerrë nga goja e...

Shkodra

Pse nuk po nxjerr sërish Shkodra shkodranë?

Kur herë pas here shkruaj për figura të shquara të Shkodrës, i bëj vetes një...

Igor Bulyzhenkov

Shkencëtari rus: Po, unë besoj në punimin fizik të Nazarkos (Video)

Kjo është një intervistë e zhvilluar me fizikantin e njohur Prof. Dr. Igor Bulyzhenkov. Ai...