MENU
klinika
Shpëtim Nazarko

Për çfarë “piku” e keni llafnë, se çmendët njerëzinë?

'Nga emëtimi i bonove të thesarit tek..."

Analiza/Prof.Civici: Biznesi dhe likuiditeti në kohen e koronavirusit

Kur kjo krizë aktuale e koronavirusit do mbarojë – mbas karantinës totale, fundit të distancimit...

"Toka e harruar e Evropës"

Herman Bernstein: Shqipëria e vogël, pengu i një loje të madhe diplomatike

        28 Janar 1934: Me çështjet e saj në krizë, ajo vështron...

Shpëtim Nazarko

Qari dhe zarari i Shqipërisë, nga kjo luftë me djallin…

Titulli i mësipërm, ka pak lidhje me artikullin e sotëm të profesor Tarifës, në  atë...

Nga Shpëtim Nazarko

Gjenialiteti gjerman në luftën kundër Covid-19

Pak pas botimit dje tek Konica të shkrimit me titull ,“Kryeministër është më mirë të...

Shpëtim Nazarko

Me Likurgun më mirë, apo aministinë e Ramës?

E kam parë nja dy herë, këto kohët e fundit, një film të bukur shumë....

Shpëtim Nazarko

Plaku nga Kukësi dhe ku gabon Presidenti Meta…

Megjithëse flas shpesh në ekrane, apo shkruaj po aq, një gjë kam frikë ta bëj...

Shpëtim Nazarko

Zotëri, shko dhe jep dorëheqjen menjëherë!

      Po dëgjoja me tmerr mbrëmë, historinë e një busti, në rrethinat e...

Nga Shpëtim Nazarko

Eh, sa e vështirë është të luash Napoleonin!

(Apo duke parë Kongresin e sotëm të socialistëve) Po e dëgjoja Kryeministrin sot në kongresin...

Shpëtim Nazarko

Rama dhe realiteti i Shqipërisë….

Nuk ka nevojë të mendosh gjatë, se në pikëkpamje praktike, Rama ka arritur një sukses...

Shpëtim Nazarko

Rama dhe Kurti, do të jenë vetëm miq të ngushtë

      Brenda formulave të njohura shtetërore për raste të tilla, por dhe me...

Nga Mentor Nazarko

Dy lëvizje heretike të Kurtit

Sot kryeministri i ri i Kosovës do të qendrojë në Tiranë. Vizita vjen kur brenda...