MENU
klinika
Nga Shpëtim Nazarko

Vrapo kryeministër, vrapo para se të na marrë lumi…

Shpëtim Nazarko

Ku jam kundër Ramës dhe kundër Bashës?

Heroina kombëtare e Francës Zhan D’Ark, thoshte, thjesht: Unë tregoj gjithnjë të vërtetën, sepse budallët...

Analiza

“Ramaforma”/ Meta: Pse vendi mbeti pa Gjykatë Kushtetuese!?

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka vijuar analizën e tij për të ashtuquajturën “ramaforma” duke...

Pse nuk është përmendur deri më sot!?

Islamizimi i shqiptarëve/ Ja ç’thuhet në tezën e një amerikani!

Një misionar protestant, me ca vite të kaluara në Shqipëri, u ul gati tetëdhjetë vite...

"E keqja e shqiptarëve janë vetë shqiptarët"

Ç’do shkruante Konica për Shqipërinë që pret “ndeshjen e kthimit”?

*Përgatiti: Kastriot Kotoni E kemi të “marrme”, ishte si të thuash ajo fjala nën zë...

Analizë

Negociatat/ Kush na votoi pro dhe kundër në Luksemburg?

Një vit më parë, Bashkimi Europian shtyu me 12 muaj hapjen e negociatave me Shqipërinë...

Nga Shpëtim Nazarko

Në PD, nuk e kuptojnë se gomarit nuk i hypet mbrapsht!

Një nga korifenjtë e të menduarit të kësaj bote më duket, Ajnshtajni, thotë se vetëm...

Nga Shpëtim Nazarko

Dy shaka të vogla që hedhin në erë Shqipërinë!

Vërvitja poshtë e lartë Shqipërisë, e opozitës sot, apo asaj të djeshme që sot është...

Personalitete boterore

Ndikimi i Niçes te Kamyja dhe nihilizmi

Niçja, filozofi kryesor i nihilizmit në rrugën e vet filozofike nga Platoni deri te Shopenhauer...

Hapet Ekspozita “Prania e Mungesës”

Në luftën tonë për të qenë, ngre krye mungesa e njerëzores

Nga Eugent Kllapi/ Artisti Fatlum Doçi vjen para publikut kryeqytetas me një cikël pikturash dhe...

Nga Mentor Nazarko

Si Kurti sfidon tryezën e darkës së Thaçit nga Tirana

Mu në mes të asaj që ngjan (por nuk është) stafeta e protestës studentore tek...

Në TEK ''Kujtim Spahivogli''

”Mbretëresha e bukurisë nga Lennane” triumfon në Tiranë

Analizë nga Eugent Kllapi/ ‘’Më shumë rreziqe kam ndeshur në njerëz sesa ndër kafshë.’’ Friedrich...