MENU
klinika
Lorenc Vangjeli

Trekëndëshi i Ramës, kriza ekonomike, thyerja në PD dhe krisja në PS

DW: Ndarja në pjesën politike dhe ushtarake

Regjimenti “Azov”, ekstremistë në Mariupol

Qyteti port Mariupol mbrohet kryesisht nga regjimenti “Azov” i gardës kombëtare ukrainase. Por ky regjiment...

Analiza e ‘The Times’

Pse Zelensky është i destinuar të mbahet mend në të gjithë botën

Volodymyr Zelensky është i destinuar të mbahet mend. Për guximin e tij, për lidershipin, por edhe...

“Pakënaqësia ndaj qeverisjes, e madhe”

Nazarko: Protestat kundër të gjithë klasës politike. Situata në PD? Dorëheqja e Bashës nuk është zgjidhje

Për analistin Mentor Nazarko, protesta është një ngritje kundër të gjithë klasës politike. I ftuar...

Nga Frrok Çupi

Ishat me ishat

Nga Frrok Çupi Dje, më duket dje, u largua ish politikani Brok; erdhi dhe iku...

"NATO të ndërhyjë"

A do të nisë një luftë bërthamore Putini? Zheji: Perëndimi i pa sigurtë

Lufta në Ukrainë ishte temë diskutimi në studion e emisionit “Pikat mbi I”. Të ftuar në...

Lufta në Ukrainë

Zheji: Putini nënvlerësoi popullin fqinj, Kievi mund të kthehet në një Stalingrad të dytë

Lufta në Ukrainë ka hyrë në ditën e 23-ë të saj. Betejat kanë qenë të...

Pse janë varfëruar shqiptarët?

Artan Fuga: Çfarë domethënë PPP! Partia e Punës e Privatëve!

Ka shumë arsye që janë aktuale, që lidhen me qeverisjen, me monopolet, me situatën ndërkombëtare,...

Mero Baze

Kur një hajdut refuzon paratë, nënkupton që kanë qenë pak

Nga Mero Baze Sali Berisha paska pasur një ofertë për miliona euro nga rusët, por...

Nga Artur Ajazi

Tender për opozitë

Nga Artur Ajazi Ka ardhur koha, që të hapet një “tender” i hapur për të...

Nga Lutfi Dervishi

BE, me marshin N drejt zgjerimit!

Nga Lutfi Dervishi Lufta (në Ukrainë) ka ndryshuar gjithçka: Gjermania nuk është më pacifiste, Zvicra...

“Protesta pati një rezultat pozitiv”

Lubonja: Shteti duhet të kishte institucione të emergjencës. Bordi i Monitorimit? Propagandë!

Për analistin Fatos Lubonja ngritja e një bordi të monitorimit për situatën e çmimeve është...