MENU
klinika
Nga Lorenc Vangjeli

Projektorët e rinj të vëmendjes mbi hijet e vjetra të Ilir Metës

Nga Dritan Hila

Sikur t’i kërkoni llogari Metës, aq sa po i kërkoni Arben Krajës!

Arben Kraja ka mbaruar studimet për ekonomi. Shkollën e mesme e ka mbaruar natën, për...

Hetimet e SPAK

Lubonja: Rama një herë e bëri aleat Metën, tani e bën spiun!

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar nisjen e hetimeve nga SPAK për kreun e Partisë së...

Nga Adriatik Doci: Parashikohet nga 7 deri në 15 vjet burg

Meta po hetohet nga SPAK për korrupsion dhe falsifikim formularësh

Ashtu si edhe ka raportuar Shqiptarja.com përmes disa artikujve, SPAK ka regjistruar të paktën tre...

Ylli Pata

Presidenti Meta nën hetim: Si po tentojnë të fshehin ‘minaren’ në thes!

Nuk ka lajm më të madh se ai që ka ndodhur sot. Nuk ka pasur...

Mero Baze

Fajtorët kanë emër, shantazhuesit kanë dhe ‘pseudonim’

Sot paradite kryetari i SPAK Arben Kraja u bë objekt i një telendisje publike nga...

Basti i humbur për energjinë elektrike

Si u thanë HEC-et e Drinit me sytë nga qielli

E varur nga “hidro” Shqipëria u zhyt nën kthetrat e krizës energjetike për shkak të...

Ylli Pata

Pse të gjithë presin shtatorin! Ja ç’po ndodh në politikën shqiptare

Një nga politikanët më të njohur proeuropianë të Ballkanit, liberdemokrati serb Çedomir Jovanoviç, në një...

Astrit Patozi

Shqipëria është në mes

Si nuk harruan një herë dhe nuk e humbën kurrë një rast për të na...

Nga Agron Gjekmarkaj

Kur na mungon fuqia për të heshtur

Në çdo ditë perkujtimore ka një nxitim për të folur, për të thënë diçka, për...

Nga Ben Andoni

Pas Gramshit/ Shqipëria, hallka e dobët e NATO-s duhet të matet mirë, sfidat i ka përpara

Në orët e fundit dy ngjarje, si pa lidhje me njëra-tjetrën, na treguan brishtësinë e...

Skënder Minxhozi

Opozita ka ngatërruar (përfundimisht) temë

Shumëkush që dëgjonte rikthimin e Berishës në politikën aktive, pas përzënies së Lulzim Bashës vitin...