MENU
klinika
Nga Mustafa Nano

Një mijë e një teza mbi grevën

“Berisha e Meta gogoli i pikturuar nga Rama”

Zheji: Kryeministri qesharak, përdori çështjen e aeroportit për fushatë elektorale

Analisti Artur Zheji, i ftuar në emisionin “Pikat mbi i” në “News 24” deklaroi se...

"Ne duhet të vaksinohemi..."

Analiza: Rikthimi i besimit te AstraZeneca është detyrë për mjekët

Nga Gaby Hinsliff, The Guardian Neil Astles ishte vetëm 59 vjeç kur vdiq nga mpiksja...

Nga Frrok Çupi

Pse e bllokoi Ilir Meta aeroportin e Rinasit dhe pse e ndaloi Kurti i Kosovës kalimin kufitar?

Nuk mund të thuash se cila nga kalimet kufitare u bllokua e para: Morina apo...

Nga Preç Zogaj

Parakalimi i mundshëm i PS nga PD

Sondazhi i katërt kombëtar i “Noto sondaggio”, kompania italiane që mban emrin e të mirënjohurit...

ANALIZA

Artur Zheji: Edi (Marshalli), 10 vite më pas, si “Saliu”, shpallin…

Pavetëdija, ose inkoshienti, si edhe thirret shkencërisht, ky term vështirësisht i përkthyeshëm, sipas një lloj...

Nga Dritan Hila

Albkontrolli si histori abuzimi dhe grevistët e luksit

Është në pozitë monopoli dhe menaxhimi i saj nuk përfshin vetëm uljen dhe ngritjen e...

“Ç’janë këta budallenj që bllokojnë aeroportin”

Spartak Ngjela: Ku pyet Uashingtoni për 30 kontrollorë në Rinas

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar lidhur me grevën e kontrollorëve në Rinas. Me anë të...

Nga Andi Bushati

Lidhini se u çmendën

Ka mjaftuar një grevë disa orëshe e 65 punonjësve të Albcontrol, për të parë fytyrën...

Nga Mustafa Nano

A do ketë burrërinë Lulzim Basha, të japë dorëheqjen nëse humbet?

Përpara disa ditësh, Edi Rama ishte në televizionin Neës 24, i ftuar në programin e...

Nga Carlo Bollino

Rinasi u bllokua nga stresi financiar i kontrollorëve ajrorë, apo nga stresi politik i opozitës?

Pasi kemi parë lloj lloj cmendurish që janë prodhuar në vend, sot po jetojmë një...

Nga Alfred Peza

Rikthimi pas 30 vjetësh i “sindikalizmit” politik në Rinas

Shumë të rinjve që kanë lindur pas 1990 në Shqipëri, u është dashur ndoshta që...