MENU
klinika
Nga Lorenc Vangjeli

Rama e Meta, urrejtje edhe në ditën e Shën Valentinit

Nga Lutfi Dervishi

SPAK në pritje të statusit ‘ish’!

Zgjatja e afatit për komisionet e vettingut ka mbyllur një dilemë sa i përket përfundimit...

Nga Artur Ajazi

Kohë e re, zakon i vjetër

Sali Berisha u rikthye në politikë. Ose më mirë të themi, ai kurrë nuk u...

“Iliri akoma s’është aq i guximshëm sa…”

Frrok Çupi: Koalicioni Meta-Berisha është i rrezikshëm!

Analisti i njohur Frrok Çupi ka folur lidhur rikthimin në politikë të Ilir Metës. “Këtu...

Nga Eduard Zaloshnja

Me përkufizim, sondazhet s’janë instrumente precize

Këto javë priten të publikohen disa sondazhe rreth zgjedhjeve të pjesshme të 6 marsit. Si...

“Situata, jashtëzakonisht e rrezikshme”

DW: Çfarë pritet nga vizita e kancelarit gjerman në Moskë

Shërbimet e inteligjencës amerikane po japin alarmin, edhe Gjermania u kërkon qytetarëve të saj të...

Skenarët e një lufte Ukrainë-Rusi

Spartak Ngjela bën parashikimin e frikshëm: Putin do të vritet

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar zhvillimet në Lindje të Evropës, ku tensionet mes Rusisë dhe...

Ylli Pata

Aleanca e çuditshme: Pse LSI e PDK janë zhdukur nga “Shtëpia e Lirisë”

Përpara se “Shtëpia e Lirisë” të regjistrohej si një subjekt electoral për zgjedhjet e 6...

Nga Roland Qafoku

Zgjedhjet e 6 marsit, një parashikim se kush fiton garën në 6 bashki

Partitë kanë ndezur motorët e fushatës për zgjedhjet e pjeshme lokale që pritet të mbahen...

Nga Adriatik Doçi

‘Treni’ i ngadaltë i Vettingut, pengesat, arritjet dhe një bilanc

Verifikimi i 800 gjyqtarëve dhe prokurorëve për ligjshmërinë e pasurisë, pastërtinë e figurës dhe aftësitë...

Në Serbi po praktikohen sërish recetat e vjetra

DW: Milosheviçi ka vdekur, por idetë e tij…ende lulëzojnë

Para dy dekadash filloi procesi kundër presidentit serb, Slobodan Milosheviç, i cili vdiq në qeli...