MENU
klinika
Nga Artur Ajazi

Kur dëgjon Lulin të thotë, “ndiq paratë, zbulo korrupsionin”…

Mero Baze

Nervozizmi i Berishës, me ata që nuk i dalin zot, kundër SHBA

Sot dëgjova Sali Berishën që sulmoi ish të persekutuarit politik, që sipas tij, kanë protestuar...

Nga Shaban Murati: Putin i vesh Vuçiçit këmishën e forcës

Përse i duhen Rusisë bazë ushtarake dhe stacion atomik në Serbi

Në traditën e mirënjohur shekullore të sejmenëve dhe të vasalëve ballkanikë presidenti i Serbisë Aleksandër...

Nga Kimete Berisha

Ndoshta UÇK-ja t’i shëron komplekset!

E ka emëruar Bashkim Jasharin komandant të FSK-së, me bindjen e plotë se me këtë...

Nga Artur Ajazi

As Berisha, dhe as Basha

Po të analizosh me kujdes figurën dhe “kontributin” e Sali Berishës, dhe ta krahasosh atë,...

Nga Frrok Çupi

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot...

Nga Mero Baze

Pse Berisha po torturon “Vatrën” me armikun e ri amerikan

Kam pas shumë reagime plotësuese rreth shkrimit të një dite më pare, rreth asaj se...

Nga Eduard Zaloshnja

Narrativa e Berishës, efektive në sinorin elektoral të PD-së, por…

Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli persona non grata, Berisha hapi ndaj tij një...

Nga Ylli Pata

Përçarja e ‘Vatrës’ për Foltoren, vijim i vesit apo sinjal politik?!

Tashmë edhe organizata “Vatra” në SHBA, e cila prej shumë vitesh ishte një nga grupimet...

Nga Bedri Islami

Çfarë do të sjellë 11 dhjetori i Sali Berishës…

Në 11 dhjetor Sali Berisha do të mbledhë Kuvendin e tij. Do e bëjë këtë...

Fatbardh Kadilli

Që të ikë Berisha duhet të ikë Basha

Kriza në PD buron nga vendimi i Bashës për të mos lëshuar karrigen. Të gjitha...

Skënder Minxhozi

Foltorja zbulon dobësinë e Lulit, jo forcën e Doktorit

Skënder Minxhozi Ka një valë lajkatimesh hipokrite e habie të stisur mes përkrahësve të Sali...