MENU
klinika
Analizë nga Artur Zheji

Pse është nervozuar kaq, Marshalli i Gjatë? Apo mos vallë sondazhet?…

Nga Skënder Minxhozi

Për ata që vaksinat iu duken si vota!

Ndoshta edhe janë të tilla vaksinat. Pra, që sjellin lëvizje e spostime në një garë...

Nga Andi Bushati

Le të debatojmë për Enverin pas 25 prillit

Nga Andi Bushati Deklaratat pro Enver Hoxhës po i shtyjnë në dy gabime pjesën më...

"Votat e 2017-ës do të kompensohen me dhunë e vjedhje"

Tensionet në Elbasan, Lubonja: Pasiguria e Ramës ndihet në ajër

I ftuar në studion e lajmeve në “News 24”, në rubrikën “Opinion”, analisti Fatos Lubonja foli mbi...

Nga Mentor Nazarko

LDK, si shpëtuese e Kosovës, përsëri përballë Kurtit

Nga Mentor Nazarko Kongresi zgjedhor i Lidhjes Demokratike të Kosovës e gjeti njëpasardhës për Isa...

Ylli Pata: Antimitingu i Elbasanit?

Një histori 30 vjeçare që PD e Berishës e përdor prej 30 vitesh

Pamjet që u ofruan sot në Elbasan, me një antimiting më të zhurmshëm se ai...

Nga Dritan Hila

Në rresht para Berishës!

Për të qenë korrekt me historinë, Berisha asnjëherë nuk ka shkuar aty ku rrezikohej të...

Nga Skënder Minxhozi

Pse Lulzim Bashës i rri ngushtë kostumi (dhe hallet) e Metës dhe Berishës?!

Lulzim Basha premtoi të dielën, me njërën dorë në ballakume e tjetrën të zbukuruar me...

Nga Edmond Tupja

One-man-show kryeministror

Këtë javë ndodhi e pabesueshmja: Edi Rama, ende kryeministër, na u shfaq krejt papritmas si...

Nga Mustafa Nano

Koalicioni PS-PD është një opsion. Por edhe destabilizimi, gjithashtu

Unë sapo kam nisur një program të ri televiziv. Me titullin “Arnautistan”. Në një televizion...

Nga Spartak Ngjela

Mos u habisni me Ilir Metën, vuan nga “Sindromi i Burgosjes…”

Meta po e thellon marrëzinë e tij. Tragjedia e tij personale si i kërcënuar nga...

Nga Andi Bushati

Edhe grushti im bashkë me atë të të “çmendurit” Meta

Në përpjesëtim të drejtë me shpejtësinë që rrejti po shpërndan videot e presidentit të republikës...