MENU
klinika
Analizë nga Ervis Iljazaj

“Gara pothuajse presidenciale, midis Bashës dhe Ramës”

Shaban Murati: Kambanë alarmi për ‘Detin’

Çfarë sinjali jep për Shqipërinë një tender për eksplorimin e hidrokarbureve në Mesdheun Lindor?

Ngutja në diplomaci prodhon fruta të papjekura diplomatike, të cilat dëmtojnë interesat e shtetit që...

Të dënuar për vjedhje, të dënuar të shumëfishtë, zjarrvënës...

“Çunat problematik” të Lulzim Bashës

Nga Adriatik Doçi Të dënuar për vjedhje, të dënuar të shumëfishtë, zjarrvënës, njerëz më të...

Nga Skënder Minxhozi

Kur të huajt ngatërrohen nëpër kallamishtet shqiptare

Nuk duhet vënë në dyshim se ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka një...

Preç Zogaj

Lista, dita e popullit ende larg

PREÇ ZOGAJ Falë  presingut të ambasadores së SHBA, zonjës Juri Kim, por edhe falë  shembujve ...

Nga Frrok Çupi

Kush i ngriu aleatët?

Prej kohësh aty ishin vendosur piketat si për një kopsht. Po kush do ta ruajë...

Përballja për Tiranën

Fushëbeteja e Ramës me njerëzit e vet dhe taktika mbrojtëse e Bashës

Ndryshe nga Partia Socialiste, Partia Demokratike garon në Tiranë me figura krejtësisht politike, pa asnjë...

Nga Frrok Çupi

Dy shpejtësitë tragjike të PD

Mbrëmë në mesnatë, Partia Demokratike mbërriti në pikën e ‘vlimit’; ishte momenti më i fundit...

Nga Skënder Minxhozi

Xhafaj, Bushati dhe lista me gabime e Lulit

Nga Skënder Minxhozi Ka pasur dy drama të vogla që janë konsumuar në selitë e...

Nga Andi Bushati

Lulzim Basha, në fushatë me këmbën e gabuar

Nga Andi Bushati Lulzim Basha e humbi edhe njëherë mundësinë për ta shfrytëzuar ditën e...

Nga Roland Qafoku

Si do të doja të ishte një deputet

Besnik Baraj njoftoi tre ditë më parë se nuk do jetë më në listat e...

Nga Altin Ketro

60 punët e Edi Ramës, që Lulzim Basha nuk do t’i shohë!

Nuk kam ndërmend që nëpërmjet këtyre 60 punëve që kam rreshtuar më poshtë, t’i jap...