MENU
klinika
Nga Ben Andoni

E Djathta Ekstreme, Kosova dhe opozita Berisha e opozitës Basha

Nga Ylli Pata

Lulzim Basha në provën e parë si “jurist”

Përveç aktivitetit të tij jo shumë të qartë si jurist i UNMIK-ut në Kosovë, Lulzim...

"Hakmarrja i vetmi motiv kundër Bashës"

Lorenc Vangjeli: Berisha kërkon shpagim

Zhvillimet brenda Partisë Demokratike janë futur në një fazë përplasjesh të forta. Berisha ka zbritur...

Nga Shaban Murati

Franca dënoi krimin kolonial, a do i kërkojë “Ballkani i Kapur” Serbisë të njëjtën gjë?

Për herë të parë në 60 vjet presidenti i Francës, Emanuel Makron, në 16 tetor...

Nga Ilir Yzeiri

Rënia e narrativës narciziste të Albinëve në Prishtinë e në Tiranë

Ditën e diel, në zgjedhjet vendore të zhvilluara në Kosovë, Albin Kurti mori përgjigjen që...

Nga Kimete Berisha

Fundi i një manipulanti!

Shqiptarët është zor t’i mashtrosh, për shkak se veç për qejfi janë dyshues, se lëre...

Nga Artur Ajazi

(Mos) Sinqeriteti i Lulit me Vettingun në politikë

Kryedemokrati Lulzim Basha konfirmoi se “do të propozojë në Kuvend,Vetting për politikanët, i cili ka...

Basholli: Kurti nuk është mësuar të merret me përditshmërinë e qytetarëve

Minxhozi: Zgjedhjet në Kosovë ndëshkuan Vetëvendosjen!

Analisti Skënder Minxhozi, foli në ‘Real Story’ për rezultatet e zgjedhjeve lokale të zhvilluara në...

Nga Mero Baze

Basha e riktheu Berishën te gijotina amerikane

Lulzim Basha i ka kthyer një përgjigje shteruese Sali Berishës dhe mbështetësve të vet, duke...

Nga Lorenc Vangjeli

Basha v.s Berisha, topi ka vrarë shumë më pak se armët e tjera

Një nga ambasadorët emblematikë të SHBA-së në Tiranë, Alexander Arvizu, kishte krijuar një raport kontravers...

Nga Ylli Pata

Mbështetësit e “revolucionit” të 2019-ës, të gjithë sot kundër Bashës

Skenat e mbëmshme e të sotme; nga Maqedonia e Veriut dhe e Kosova, ku liderë...

Nga Ben Andoni

Si Basha po e kërkon empatinë dhe fillimi i fundit i Berishës

Me firmat e mbledhura pas retorikës së gjatë ardhur nga “Foltorja” e Berishës, tashmë, pjesa...