MENU
klinika
Mero Baze

Pse ka kaq frustrim rreth ‘afganëve’ në Tiranë?

Nga Kimete Berisha

Sevdallia, dy fytyrat e Sali Berishës dhe Albin Kurti i pamundur

Sevdallia! E ka kap kara-sevdaja! Që është kjo një dashuri që të qet n’dy gjunj,...

Mentor Kikia

Në mbrojtje të racës së pastër dhe krenare shqiptare

Mes reagimeve serioze dhe nje humori te zi, jo per nga ngjyra, kam ndjekur “shqetesimin”...

Frrok Çupi

Amerika ‘iku’, çfarë presin këta këtu?

Amerika u mund në Afganistan. Disa po thonë se u mund si në Saigon, (edhe...

Preç Zogaj

Stonatura e Ramës me afganët. Pse nuk ka krahasim me hebrenjtë dhe e vërteta që zbuloi Presidentja e Kosovës

Shqipëria dhe Kosova shpallën qëndrimin e tyre publik në favor të pritjes së përkohshme të...

Enver Robelli

Shqiptarët sot më të lumtur se kurrë më parë, nuk jemi si Serbia…

Asnje paralele mes Kosoves dhe Afganistanit nuk ekziston. Kosova ka qene viktime e nje regjimi...

Adriatik Doçi

Heshtja e çuditshme e Ilir Metës

Kriza në Afganistan, e cila ka nisur të prodhojë një eksod refugjatësh, në përpjekje për...

Fatos Lubonja: Ata mbështesin elitat e korruptuara

Amerikanët do dështojnë në Shqipëri, si me talibanët në Afganistan

Fatos Lubonja ka bërë një shkrim tek Panorama, për të shpjeguar pse dështoi Amerika në...

Roland Qafoku

Turizmi i një stine vere në Sarandë

Është fantastike të kthehesh pas 9 vjetësh në të njëjtin vend për të pushuar. Saranda...

Nexhmedin Spahiu

Mbyllja e Kosovës me Ballkanin e hapur

Kosova e Shqipëria ndonjëherë i kanë interesat e njëjta, shpesh i kanë të ndryshme e...