MENU
klinika
"Fati i saj në përpjekjet për integrim është i lidhur me…"

‘Ngecja’ e anëtarësimit në BE/ ‘VOA’: Shqipëria është tani viktimë e rastit

Alfred Peza

Pse e mbyllën, pasi SHBA dhe BE mbështeti “Ballkanin e Hapur”!

E kanë mbyllur jo vetëm gojën, por edhe sytë tani që edhe SHBA edhe BE,...

Frrok Çupi

Në Ballkan, pasi kanë pirë gjithë natën

Pasi kanë pirë fshehurazi nëpër klube të errëta, në mëngjes mallkojnë ‘haram!’… Më kanë treguar...

Ylli Pata: Lufta Shqipëri-Kosovë

Si nisi në 2019 nga Haradinaj dhe u përforcua si armë e aksit Berisha-Meta ndaj Ramës!

Lufta Shqipëri Kosovë duket se është një luftë artificiale, që u shërben vetëm disa politikanëve...

Enver Robelli: Këto fakte nuk i dinë injorantët në Shqipëri

Kur serbët vranë rokerët shqiptarë, Bregoviçi juaj heshti!

Gazetari dhe analisti i njohur nga Kosova, Enver Robelli ka komentuar çështjen ‘Bregoviç’ pas ftesës...

“Open Balkan”, ideja e Xhorxh Sorros që më 1999

Ish-zv.ministrja e Financave sjell në vëmendje shkrimin e filantropit

Filantropi i njohur amerikan Xhorxh Sorros ka përpunuar idenë e Ballkanit të Hapur që në...

Alfred Peza

Duan vetëm të largojnë vëmendjen nga kryehalli i tyre!

Për opozitarët tanë, nuk ka aspak rëndësi se çfarë lloj debatesh hapin, por vetëm që...

Ylli Pata: Zhurma dhe vendimet që trazuan “patriotët”

“Gara e tradhtisë” në 30 vjet: Nga Ramiz Alia tek Edi Rama

Udhëheqësi i fundit komunist i Shqipërisë, Ramiz Alia, ishte me origjinë familjare nga Kosova, ndonëse...

Integrimi i M. së Veriut dhe Shqipërisë

Përse vendeve të BE duhet t’u hiqet e drejta e vetos?

Në sytë e elitave aktuale politike bullgare, Maqedonia e Veriut nuk meriton të jetë një...

Nga Frrok Çupi

Dy ‘ushtri’ shqiptare që shajnë njëri- tjetrin

Çfarë po ndodh? Ngjarje me ushtri po ndodhin sot, dje e pardje…, domethënë këto tre...

“Ata janë zjarrvënësit!”

Spartak Ngjela gjen shkaktarët e zjarreve dhe i bën apel SPAK

Po të kishte shpejtuar SPAK në arrestimin e të korruptuarëva të lartë, nuk do të...

Alfred Peza

Zjarret nga Zoti, por piromanët i dhanë një dorë!

Përtej debatit për ngrohjen globale, çmendjes së motit, flakëve që po përvëlojnë jugun e Europës...