MENU
klinika
U shtatëfishuan në një dekadë

100 mijë karta krediti në duart e shqiptarëve

I treti tremujor në rënie

Pse po bien fondet e investimit?

Tregu i fondeve të investimit ka rënë për të tretin tremujor radhazi gjatë këtij viti....

BSH e ka rritur me 50%

Ja sa është rezerva valutore e vendit

Rezerva valutore e vendit u rrit sërish gjatë vitit 2017 dhe ka arritur në pothuajse...

Kursi i këmbimit

Ndalet vrulli i dollarit

Kursi mes euros dhe lekut qëndroi i fiksuar për të dytën ditë radhazi. Sipas Bankës...

Niveli më i ulët, 571 euro

Ja diferenca që kemi në paga me BE

Paga mesatare në Shqipëri ngelet ndjeshëm poshtë nivelit dysheme të Bashkimit Europian. Aktualisht, paga më...

Kursi i këmbimit

Dollari drejt 111 lekëve

Kursi i këmbimit mes euros dhe lekut nuk regjistroi luhatje të rëndësishme ditën e martë....

Shifrat e 6-mujorit

Fondet e investimeve në rënie

Tregu i fondeve të investimit ka rënë për dy tremujorë radhazi në gjysmën e parë...

Të paktën ajo që deklarohet

Paga mesatare e shqiptarëve është 390 euro

Paga mesatare mujore në Shqipëri është 49 mijë lekë ose rreth 390 euro në muaj....

Kursi i këmbimit

Bie euro, “fluturon” dollari

Euro e nisi sërish në rënie javën në kursin e këmbimit valutor. Kursi zyrtar i...

Shteti të japë incentiva

Paratë e bixhozit të investohen në tregun financiar

Mbyllja e lojrave të fatit vitin e ardhshëm është padyshim një zhvillim i rëndësishëm për...

Kursi i këmbimit

Leku forcohet lehtë ndaj euros

Euro e mbylli javën me një tjetër rënie të lehtë në kursin e këmbimit valutor....

Rritje e qendrueshme

BE: Rritja ekonomike e Shqipërisë, 4.1%

Komisioni Europian tha të enjten se rriti parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë këtij...