MENU
klinika
Kursi i këmbimit

Leku në pozita të forta

Kursi i këmbimit

Thellohet rënia e euros

Ashtu siç pritej, euro u dobësua më tej në kursin e këmbimit me lekun. Monedha...

Projekti pilot

Obligacionet 5 vjeçare, tani me çmim tregu

Ministria e Financave ka nisur zbatimin e projektit pilot për zhvillimin e tregut dytësor të...

Kursi i këmbimit

Ekspertët, euro mund të zhvlerësohet më tej

Me shumë gjasa, euro do të zhvlerësohet më tej në kursin e këmbimit valutor. Eksperti...

Në rritje me 54%

Pasuria mesatare e një shqiptari, 17 mijë USD

Pasuria mesatare e një shqiptari ka arritur këtë vit në afro 17 mijë dollarë. Sipas...

Kursi i këmbimit

Euro bie në pikën më të ulët prej katër muajsh

Leku u forcua kundrejt monedhave kryesore në kursin e këmbimit valutor. Duke iu referuar kursit...

Mashtrimi më i madh

“Ujku i Wall Street” paralajmëron për kriptomonedhat

Jordan Belfort, ish-brokeri i aksioneve qindarkë ose penny-stocks, që përjetësohet nga Leonardo Di Caprio në...

Pretendimet e KLSH

Shteti me “bilanc të rremë”?

Konfindustria shpreh shqetësimin për shkallën e vërtetësisë të të dhënave makroekonomike, fiskale dhe financiare të...

Kursi i këmbimit

Bie euro, forcohet dollari

Euro ra sërish të enjten në kursin e këmbimit me lekun. Sipas Bankës së Shqipërisë,...

Forumi Ekonomik Kombëtar

‘Në 2019 borxhi publik shkon në 65.3%’

Gjatë takimit të Forumit Ekonomik Kombëtar kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur edhe zërave për...

Kursi i këmbimit

Leku forcohet ndaj valutave kryesore  

Leku fitoi pikë të mërkurën në kursin e këmbimit valutor, megjithëse luhatjet në vlerat e...

Kursi i këmbimit

Leku zhvlerësohet lehtë

Lëvizjet e kursit të këmbimit ishin modeste edhe sot, megjithatë leku humbi lehtë pikë ndaj...